Dziecko, Książki dla dzieci

Zabawki edukacyjne jako prezent dla dziecka

6 października 2019
Zabawki edukacyjne

Zabawki edukacyjne przewijają się w rozmowach rodziców już od narodzin dziecka. Im dłużej jestem mamą to mam wrażenie, że jeśli dziecku damy taką możliwość to nawet zwykłego patyk czy karton, stworzy genialną zabawkę edukacyjną. Zresztą nie raz tworzyliśmy wspólnie takie w domu 🙂
W przypadku prezentu średnio mogę jednak postawić na karton i patyk 🙂

W przedszkolu i szkole dzieciaków zaczął się sezon zaproszeń urodzinowych. O ile zazwyczaj wiem, jaki prezent wybrać dla naszego dziecka, to w przypadku innych dzieci mam większy problem. Zresztą często też od Was dostaję zapytania odnośnie fajnych, praktycznych zabawek edukacyjnych dla dzieci.

Postanowiłam zaproponować Wam zabawki, które sprawdziły się u nas lub są na liście marzeń naszych dzieci.

Oczywiście jeśli wiemy, czym interesuje się dziecko to jest łatwiej.
Jeśli mamy wielbiciela dinozaurów zawsze warto sięgnać po książki o dinozaurach lub planszówki z dinozaurami.

Jeśli mamy wielbiciela książek to z jednej strony wybór jest prosty, ale z drugiej trudno trafić z książką, której jeszcze nie ma 🙂

Zabawki edukacyjne

1. Puzzle, gry i eksperymenty

Nasze dzieci wybrały Magnetyczną mapę świata z magnesami w wersji angielskiej. Przyznam, że uwielbiam obserwowoać ich zabawy z tą mapą, które jednego dnia są cudowną podróżą. Innego nauką literek i prowadzeniem Juniora przez Pierworodną w nowy dla Niego świat.

Mapa magnetyczna świata Janod
Mapa świata Janod

Jeszcze do niedawna nie miałam pojęcia o istnieniu tak szerokiej oferty z puzzlami. Sądziłam, że liczy się tylko ilość elementów. Byłam w błędzie. Dzieci mogą wybierać spośród zwykłych puzzli, puzzli magnetycznych, 3D czy z ruchomymi bądź świecącymi elementami.

Zabawki edukacyjne
Edukacyjne puzzle dla dzieci Układ Słoneczny z świecącym Słońcem
Zdjęcie ze strony zielonezabawki.pl

Jednak kosmos i mapy świata to nie wszystko. Warto zwrócić uwagę na fantastyczną naukę przez zabawę z Edukacyjną układanką magnetyczną „Anatomia człowieka”

W tym roku, po wakacyjnych zajęciach w przedszkolu o ciele człowieka, ta układanka wspięła się na początek listy prezentów pod choinkę.

Zabawki edukacyjne

2. Zabawki wspierjące naukę języków

Nie znam zbyt wiele dobrych zabawek do nauki języka obcego. Często korzystamy z książek i gier od Kapitana Nauka. Jednak czary – mary z drewna, jakie robi polska marka Pilch to jakieś cudo 🙂

Znajdziecie zarówno coś dla dzieci młodszych, jak i starszych. Naszą uwagę zwróciliśmy na Drewniane domino English Eater.


Zestaw obejmuje 20 drewnianych płytek oraz instrukcję z tłumaczeniem i wymową. Domino jest starannie wykonane i posiada wyraźne napisy w 2 kolorach, różnicujących zwierzęta na: domowe i dzikie.
Zadaniem maluchów jest dopasowywanie wizerunku zwierząt do prawidłowych nazw. 

Zabawki edukacyjne dla dzieci z serii English Eater to doskonały prezent dla 5 latka i sposób na rozwinięcie jego zdolności językowych, kreatywności oraz koncentracji. 

Zabawki edukacyjne
Domino Zabawki edukacyjne

Dla starszych dzieci, tych które już obcują z językiem angielskim możemy wybrać Grę językową Pytania English Eater

To świetna propozycja dla średnio-zaawansowanych wielbicieli języka angielskiego, którzy będą się dobrze bawić układając zdania z rozsypanki wyrazowej.

Zabawki edukacyjne


Komplet składa się z 100 słówek oraz 50 żetonów służących do nagradzania uczestników zabawy. Zasady są proste, gdyż wystarczy złożyć poszczególne klocki tak by stworzyły spójną całość. Pod kątem edukacyjnym warto zwrócić uwagę na zabieg, który pozwoli zapamiętać naszym dzieciom części mowy. Wykorzystano najprostszy sposób, a mianowicie poszczególne części mowy są dla rozróżnienia oznaczone kolorami. Dzieci mogą układać zdania w czasie przeszłym, teraźniejszym i przyszłym. 

Pilch Zabawki edukacyjne
Zabawki edukacyjne Pilch

3. Zabawki edukacyjne rozwijające kreatywność, twórczość dziecka

Tutaj zdecydowanie wybór może paść na kredki, flamastry, farby, kolorowe papiery, plastelina, kolorowe taśmy washi, koraliki, naklejki, stempelki, ciastolię, etc.
U nas ostatnio wygrał zestaw do tworzenia biżuterii Janod dla Marianny. Dla Jej przyjaciółki wybór padł na słoik z koralikami, który Marianna uwielbia, a ma go już jakiś czas.

Poszukując takich zestawów do tworzenia bizuterii sprawdźcie koniecznie propozycje od marki Djeco, bo tam są cuda. To właśnie taki zestaw mamy wpisany na Mikołajkową listę życzeń 🙂

Zabawki edukacyjne

4. Zabawki muzyczne

instrumenty muzyczne

W temacie zabawek muzycznych nic się nie zmieniło. Cały czas mają branie i przyznam szczerze, że przy każdej wizycie innych dzieci w naszym domu mamy niezły koncert 🙂

5. Książki

Zabawki edukacyjne

Książki dla dzieci to nieodłączny element naszego życia. Wiele naszych propozycji znajdziecie na blogu oraz na instagramie. W związku z rozpoczęciem zajęć edukacyjnych w klasie pierwszej przez Pierworodną zakupiłam ostatnio książki Wydawnictwa Dwie Siostry:

„To nie jest książka do matmy”
oraz „To nie jest kolejna książka do matmy”

W książkach znajdziecie intrygujące pomysły, dzięki którym liczby zmienią się w piramidę, spiralę. Dziecko pozna znikające kwadraty, puzzle z kostek domona czy figury tworzone jednym cięciem nożyczek.

książki edukacyjne

Junior wybrał znów coś o kosmosie, czyli Tu jesteśmy.

Kosmos, dinozaury i mapy świata u nas ostatnio królują. Chętnie poznam uubione zabawki Waszych dzieci, które sprawdzają się jako prezent.

Wpis powstał w ramach współpracy z sklepem ZieloneZabawki

POLECANE WPISY