Dziecko

Muzyka w życiu dziecka – instrumenty muzyczne

14 listopada 2018

Kiedy pod sercem nosiłam Pierworodną wielokrotnie słyszałam, że powinnam słuchać z dzieckiem muzyki klasycznej. Słuchałam tego, co lubię. Przyszły tata także dokładał swoje ulubione dźwięki. Muzyka klasyczna pojawiła się trochę później. Ja zaczęłam szukać informacji o wpływie muzyki i okazało się, że muzyka odgrywa ogromną rolę w rozwoju dziecka.

Muzyka towarzyszy nam cały czas. Z każdym z dzieci mam swoje ulubione kołysanki. Dla każdego z nich wymyśliłam nową, taką tylko dla niego, wyjątkową 🙂

Muzyka w życiu dziecka

Muzyka, której słuchały dzieci w życiu płodowym wyciszała i uspokajała je, gdy były już z nami. Bardzo wcześnie zaczęły razem z nami słuchać także muzyki na żywo dzięki corocznej wizycie na OFF Festival.

Gdy maluchy rozwinęły swoje możliwości koordynacyjno-ruchowe zaczęły tworzyć także swoją muzykę. Wykorzystywały do tego przede wszystkim sprzęt codziennego użytku. Zaczęły samodzielnie tworzyć własne instrumenty, takie jak grzechotki z butelki i grochu z makaronem czy perkusja z garnków.

Muzyka kształtuje pamięć aktywną, podzielność uwagi, twórczą wyobraźnię oraz kompetencje poznawcze: od spostrzegania, poprzez klasyfikowanie do ocen estetycznych. Inne funkcje muzyki związane są z rozwojem samodzielności myślenia, zaspokajaniem potrzeby ekspresji, jak również wpływają na zdolności komunikacyjne.

muzyka-w-zyciu-dziecka

Instrumenty dla dzieci

Zabawki muzyczne stanowią ciekawą propozycję, która nie tylko bawi, ale również rozwija poczucie rytmu. O ile niektóre możemy przygotować sami i będą wspaniale spełniały swoją rolę to są takie, które warto jednak kupić.
Pamiętaj, że nie każda zabawka muzyczna to instrument. Warto podkreślić, że instrumentem nie są zabawki, które po naciśnięciu klawisza wydają zaprogramowany dźwięk. Jest to zabawka muzyczna, ale nasze dziecko nie ma wpływu na rodzaj dźwięku, jaki usłyszy po wykonaniu określonej czynności. Instrumentem jest taki przedmiot, gdzie od działania dziecka zależy, jaki dźwięk usłyszy.

My w tym roku powiększylismy zasoby dziecięcych pokoi o kilka drewnianych instrumentów Sevi i rozpoczęło się radosne muzykowanie. To idealny sposób na wspólną zabawę z dziećmi, na zabawę podczas choroby czy mini edukację muzyczną.

muzyka w życiu dziecka

U nas dzieci zapanowały nad gitarami drewnianymi, które przyciagają uwagę zarówno kolorem, jak i dźwiękami, które mozna z nich wydobyć. Junior wybrał rokową kolorystykę, a Pieroworodna bliski Jej ostatnio pomarańcz. Dziecięce sprawne paluszki idealnie radzą sobie ze strunami gitary. Gdyby coś się jednak nie udało to w zestawie dołączona jest kostka do gry na gitarze oraz zapasowe struny.

Najmłodsze dzieci będą fantastycznie radzić sobie z różnego rodzaju bębenkami, grzechotkami czy tamburynem. Każdy dźwięk będzie wzbudzać w maluchu zachwyt i ciekawość poznawanych przedmiotów.

Ku uciesze dzieci i bolącym uszom rodziców w zestawie znalazł się także drewniany flet oraz harmonijka ustna, którą dzieci znały z książkowych opowieści.

Wszystkie instrumenty, które wybrałam do zabawy z dziećmi są wykonane z drewna. Instrumenty muzyczne Sevi idealnie się sprawdzają i są przykładem na to, że instrumenty muzyczne dla najmłodszych mogą być atrakcyjne kolorystycznie, wykonane z bezpiecznych materiałów i idealnie się sprawdzą na prezent. Z takimi instrumentami nie grozi nuda podczas jesienno – zimowych wieczorów z dziećmi. Nie mamy także co liczyć na ciszę i błogie medytowanie. Dla najmłodszych milusińskich idealnie sprawdzi się muzyczny zestaw Sevi z tamburynem i bębenkiem. 

Nasze dzieci sprawdziły sześć instrumentów z bogatej oferty marki Sevi, którą zdecydowanie polecam jeśli chcecie kupić fajne, ale i trwałe zabawki dla dzieci. To także idealna propozycja na prezent dla dzieci pod choinkę. 

Warto poznać całą ofertę instrumentów muzycznych i wybrać to, co będzie odpowiednie dla Waszego dziecka.

 

Wpis powstał w ramach współpracy z sklepem MaxiZabawa.pl

POLECANE WPISY