Kulinarne, Przekąski

Truskawkowe kulki mocy

3 października 2019
truskawkowe kulki mocy

Kulki mocy zadomowiły się u nas na dobre. Idealnie odnajdują się w lunchboxach do szkoły, pray, czy jako przekąska do kawy. Dziś wersja pełna zapachu lata, czyli truskawkowe kulki mocy.

Kiedyś nie wiedziałam o co chodzi z tym fenomenem kulek mocy.

Dziś wymyślam co chcila jakieś nowe połączenia smaków i zapachów. Tak było też tym razem, gdy postanowiłam popróbować połączeń proszku z owoców liofilizowanych z daktylami.

Truskawkowe kulki mocy

około 25 sztuk

 • 100 g nerkowców
  (można zastąpić migdałami lub orzechami laskowymi)
 • 150 g daktyli
 • 3 łyżki kaszki jaglanej dla dzieci – u mnie Bio kaszka jaglano – owsiana HELPA (można zastąpić delikatnie zblendowanymi płatkami owsianymi lub zbożem ekspandowanym)
 • 2 łyżki karobu lub dobrego kakao
 • 3 łyżki pudru z truskawek liofilizowanych
  – u mnie Łyżka smaku HELPA
  Oczywiście możesz dać więcej smakowitej łyżki 🙂
 • Wiórki kokosowe do obsypania

Jak zrobić truskawkowe kulki mocy?

 1. Nerkowce, kaszkę, daktyle, kakao, oraz 2 łyżki pudru z truskawek zblenduj. Nie musi być bardzo dokładnie. Ważne aby składniki się połączyły.
 2. Z tak przygotowanej masy twórzcie kulki. To fantastyczna zabawa dla dzieci. (około 14 – 15 g) i obtocz je w wiórkach kokosowych wymieszanych z pudrem z trudkawek liofilizowanych.
truskawkowe kulki mocy

To kolejny sposób na kulki mocy. Jak widzicie nie ma nudy i takie przekąski, lubiane przez dzieci, można serwować w różnorakich kombinacjach smaków. Mogą być z orzechami i bez, z glutene i bezglutenowe. Wszystko zalezy od naszej pomysłowości.

Ja będę jeszcze próbować zrobić inne owocowe połączenie, bo te truskawkowe kulki mocy bardzo zasmakowały naszym dzieciom, a mnie cieszy fakt, że zawierają kaszę 🙂

U nas kulki mocy zawsze są doskonałym dodatkiem do pudełka z jedzeniem do szkoły. Oczywiście Pierworodna nigdy nie bierze jednej sztuki, bo przecież jest tyle koleżanek, mamo!

Lunchbox bez glutenu - bułka bezglutenowa z ziarnami z piekarni PUTKA
Lunchbox bez glutenu – bułka bezglutenowa z ziarnami z piekarni PUTKA


Kulki mocy – z czego możesz zrobić?

 1. Marchewkowe kulki mocy bez orzechów i bez glutenu
 2. Kulki mocy z orzechami
 3. Kulki mocy z pestkami słonecznika
 4. Kulki z morelami, orzechami i imbirem
 5. Kokosowe kulki mocy z kaszą jaglaną

POLECANE WPISY