Dziecko, Sprawdzone

Zegarek z funkcją telefonu i lokalizacją GPS dla spokoju matki

24 kwietnia 2019
telefon z zegarkiem

Dzisiaj słów kilka o nowym gadżecie, który cieszy dzieci i matkę. To zegarek z telefonem w jednym. Funkcja telefonu i lokalizaja GPS sprawdzona przez nas w różnych okolicznościach.

Mam wrażenie, że daleko mi do matki kwoki, ale są sytuacje, gdy totalnie czułam się bezsilna odkąd Pierworodna zaczęła swoją edukację szkolną. Kilkakrotnie odbierałam Ją ze szkoły jako ostatnią, bo nikt nie poinformował mnie o odwołaniu zajęć dodatkowych.

Żal mi było straconego czasu, który mogłyśmy fajnie wspólnie wykorzystać.

Przez chwilę pomyślałam o telefonie, ale nie.  Potrzebuję z Nią kontaktu, ale nie chcę ułatwiać Jej dostępu do telefonu, a co za tym idzie gier, youtuba, niekończących się rozmów telefonicznych. Poza tym ciągle słyszę o tym, że czyjeś dziecko znów zgubiło telefon.

Nie, to nie tędy droga. Znalazłam alternatywę, która spodobała się zarówno nam, jak i dzieciom.

Zegarek z funkcją telefonu
i lokalizacją GPS

gdzie jest dziecko aplikacja opinia

Okazało się, że na rynku jest dostępny wodoodporny smartwatch GPS dla dziecka z funkcją telefonu. Trochę się wahałam, ale w sumie technologie są po to, aby wspierać nasze rodzicielskie rozterki. Warto z nich korzystać z zachowaniem zdrowego rozsądku.

zegarek z telefonem

Przygodę z tym pomocnym gadżetem zaczynamy od zainstalowania aplikacji Bezpieczna Rodzina na swoim telefonie.

Zegarek z telefonem

Zegarek ma w sobie kartę SIM i można z niego dzwonić. To Ty, jako rodzic decydujesz do kogo może dzwonić Twoje dziecko. Numery telefonów wprowadzasz poprzez aplikację mobilną tworząc książkę telefoniczną, z której dziecko korzysta w swoim smartwatchu. Dla mnie to najważniejsza funkcja, chociaż nie o telefon tutaj tylko chodzi ☺

zegarek z telefonem

Dzięki temu, że telefon jest w zegarku, dziecko nie zgubi go podczas zabawy. Nie odłoży gdzieś, a potem o nim zapomni. Pierworodna ma ustawione numery telefonu, na które może dzwonić. W sytuacjach awaryjnych na te wskazane numery przychodzi także komunikat SOS. Zegarek z telefonem to dla mnie idealne rozwiązanie.

Wodoodporny zegarek z GPS dla dziecka GJD.06
Wodoodporny zegarek z GPS dla dziecka GJD.06

Gdzie jest dziecko
– zegarek GPS GJD.06 z lokalizatorem

Dzięki aplikacji Gdzie Jest Dziecko, możesz sprawdzić lokalizację swojej pociechy, a w sytuacji, gdy nie odbiera telefonu możesz nasłuchiwać otoczenie. Dziecko nawet nie wie, że taka sytuacja ma miejsce. Aby wskazać najdokładniejszą lokalizację wykorzystywany jest sygnał GPS, który pozwala lokalizować z dokładnością do około 10m. Warto pamiętać, że namierzenie GPS działa jedynie w otwartej przestrzeni.

W przypadku kiedy sygnał GPS jest niedostępny (np. szkole, na basenie, u koleżanki w domu) wskazywana jest przybliżona lokalizacja przy nadajników operatorów komórkowych lub sieci Wi-Fi. Dokładność lokalizacji zależy od metody lokalizacji urządzenia. 

zegarek z telefonem

Funkcja S.O.S         

To alarm, dzięki któremu dziecko informuje rodzica, że dzieje się coś złego. Sygnał jest wysyłany pod wskazane w aplikacji numery telefonu. Koniecznie trzeba wytłumaczyć dziecku sens tej funkcjonalności oraz zasady jej działania. Po użyciu tego przycisku na mój numer telefonu przychodzi powiadomienie wraz z informacją o lokalizacji dziecka.

Wodoodporny zegarek z GPS dla dziecka GJD.06

Zegarek ma wiele funkcji, które mnie zaskoczyły. Chociażby krokomierz, czy funkcja namierzania samego zegarka, gdy dziecko zawieruszy go w swoim pokoju i poszukuje go o poranku. Jest także wodoodporny, co oznacza, że jest odporny na zanurzenie w wodzie 30 minut do głębokości 1 metra.

W swojej aplikacji, którą ściągasz na telefon, możesz ustawić sobie istotne dla Ciebie sytuacje, gdy dostaniesz powiadomienia. U nas wybraliśmy opcję wejścia i wyjścia ze strefy (szkoła, dom), powiadomienie, gdy bateria jest słaba, a także w sytuacji gdy zegarek został zdjęty z ręki.

zegarek z telefonem dla dziecka

Produkt wydaje mi się interesujący zarówno pod kontem kontaktu z dzieckiem, gdy jest poza domem, ale także w sytuacji gdy jesteśmy w miejscach, gdzie jest dużo ludzi i łatwo się zgubić. Dotychczas korzystaliśmy z opasek identyfikacyjnych, ale mam wrażenie, że zegarek spełni tę rolę w większym zakresie, bo dziecko w sytuacji awaryjnej będzie mogło do nas zadzwonić.

Co sądzicie o takich udogodnieniach? Korzystacie z aplikacji monitorujących?

Jeśli zastanawiacie się nad kupnem takiego zegarka z telefonem dla dziecka i dla własnego spokoju mam dla Ws specjalny KOD: FANABERIE10

Wpisując kod FANABERIE10 otrzymasz 10% zniżkę na zakup wszystkich produktów ze sklepu internetowego.

POLECANE WPISY