Dziecko, Sprawdzone

5 rzeczy, które zabieram na wyjazd z dziećmi

2 sierpnia 2016
rzeczy niezbędne na wyjazd z dzieckiem

Ostatni weekendowy rodzinny wyjazd potwierdził moją listę rzeczy bez których nie ruszam się z domu i w  większości przypadków szybko się to nie zmieni. Dzisiejsza „święta piątka” w całości jest powiązana z dziećmi. Mam też swoją „magiczną 5”, ale to już wkrótce. Dziś rzeczy niezbędne na wyjazd z dzieckiem. 

Rzeczy niezbędne na wyjazd z dzieckiem

Nocnik turystyczny

Dla mnie obowiązkowy towarzysz podróży zarówno dłuższych, jak i krótkich wypadów. Korzystamy z nocnika składanego potette od ubiegłego roku i nie zamieniłabym na żaden inny nocnik podróżny. Nie przekonują mnie nocniki jednorazowe, zdecydowanie wolę tę wersję. Nawet jak zabraknie mi gotowych wkładów to wezmę zwykłą foliówkę i trochę papieru toaletowego lub chusteczki higieniczne.
Dodatkowo nocnik można wykorzystać także jako nakładkę na sedes czy nocnik do użytku w domu

Nie zaryzykuję uatrakcyjnienia podróży zasikanym dzieckiem, czy awarią w najmniej odpowiednim momencie. Doświadczyłam już „mamo kupa” zarówno podczas jazdy na autostradzie, jak i podróżując kolejką wąskotorową po Bieszczadach. Za każdym razem potette plus jest niezastąpiony 🙂

Więcej o nocniku przeczytasz tutaj…

nocnik podróżny turystyczny
Unigel kids, paczka kolorowych plastrów i tatuaży

To nasza tegoroczna nowość na liście. Sprawdza się przy nieplanowanych atrakcjach w postaci otarć, stłuczeń, skaleczeń czy oparzeń. W opakowaniu jest jeden tatuaż i to trochę mało więc dorzucam dodatkową Elzę, Dory i Zygzaka Mc Quena.

unigel kids
Płyn/żel antybakteryjny

Kiedy nie mieliśmy dzieci nawet nie zwracałam uwagi na to, że wejście do publicznej toalety może być wyzwaniem. Łatwiej było wówczas wejść do toalety, skorzystać z wody w miejskiej toalecie czy takiej na stacji paliw. Dziś zdecydowanie wolę udogodnienie w postaci żelu, który nie dość że zabiera bardzo mało miejsca w torebce to jeszcze doskonale dezynfekuje zabijając bakterie. Można z niego korzystać bez użycia wody.
Żel usuwa w większości specyfików 99,9 – 100% bakterii, usuwa widoczny brud dając uczucie świeżości oraz szybko wysycha.

antybakteryjny żel do rąk

Przekąski dla dzieci

Nasza lista się zmienia odkąd pojawiły się dzieci i jedzą już coś więcej niż mleko mamy. Szukamy dobrych nowości i wykorzystujemy te stare sprawdzone.

przekaska dla dziecka w podróży

Co i dlaczego ląduje w naszej torbie z przekąskami opisywałam bardzo dokładnie, a niedawno przedstawiłam Wam ulubione zdrowe przekąski dla dzieci. 

Woda

Koniecznie niegazowana i koniecznie podawana w niekapku. Dzieci mają ogrom pomysłów, co można zrobić z wodą. Ogólnie lubię taką kreatywność jednak podczas podróży czy górskich wędrówek wolę, aby wodę wykorzystywali zgodnie z jej przeznaczeniem 🙂

 

rzeczy niezbędne na wyjazd z dzieckiem

 

 

 

Podobał Ci się ten wpis? Ucieszy mnie Twój komentarz, bądź polecenie 🙂

 

 

POLECANE WPISY