Sprawdzone

Klarta Stor 2 oczyszczacz powietrza z jonizacją – recenzja

15 lutego 2022
Klarta Stor 2 oczyszczacz powietrza

Od kilku tygodni w naszym domu o jakość powietrza dba funkcjonalne urządzenie polskiej marki Klarta, czyli oczyszczacz powietrza z jonizacją plazmową.

Jak każdy rodzic dbam o zdrowie i dobre samopoczucie dzieci i nas samych o każdej porze roku. Kiedy potwierdziły się podejrzenia o alergię u dzieciaków wiedziałam, że oprócz stałego nawilżania powietrza niezbędne będzie oczyszczanie powietrza w domu, szczególnie w okresie zimowym oraz w czasie pylenia roślin.

Z chęcią zatem przyjęłam zaproszenie od marki Klarta do sprawdzenia jej najnowszego oczyszczacza – Klarta Stor 2.

Od jakiegoś czasu szukałam już oczyszczacza, który będzie umożliwiał czyszczenie powietrza na większej powierzchni. Ten, który wybrałam jest idealny do małych i dużych pokoi do 80 m². U nas doskonale radzi sobie zarówno w mniejszych, jak i większych pomieszczeniach. 

Oczyszczacz Klarta Stor 2 – skuteczna filtracja powietrza

Oczyszczacz Klarta Stor 2 idealnie wykorzystuje swoje możliwości technologiczne, o których czytałam wcześniej. Skuteczność filtracji powietrza zawdzięcza 3 filtrom oraz jonizatorowi powietrza. Filtry doskonale radzą sobie z kurzem, sierścią zwierząt domowych, a także alergenami roślinnymi czy szkodliwymi gazami. 

Oczyszczacza posiada: 

Klarta Stor 2 wymiana filtrów
  • filtr wstępny, zatrzymujący cząsteczki kurzu i sierści, co okazało się idealne przy naszym kociaku.
  • Filtr HEPA H13 EF 99.97%, pochłaniający pyły zawieszone (główny składnik smogu, a zarazem jedno z najgroźniejszych zanieczyszczeń obecnych w powietrzu)
    PM10, PM2.5 i PM1 i jeszcze mniejsze cząsteczki nawet o rozmiarze 0,001 mikrona. Filtr ten pochłania drobny kurz, alergeny roślinne i zwierzęce (m.in. alergeny psów, kotów, roztoczy), komórki grzybów i pleśni, a także wiele bakterii i wirusów.
    Skuteczność dla cząstek 0,3 mikrona wynosi minimum 99,97%.
  • Filtr węglowy – eliminuje szkodliwe gazy (w tym formaldehyd, benzen i inne LZO) oraz neutralizuje nieprzyjemne zapachy.
  • jonizator powietrza ION Plasma Air, który ułatwia oczyszczanie powietrza ze szkodliwych mikrocząsteczek: wirusów, bakterii, zarodników pleśni i grzybów. 

Jedną z rzeczy, której się obawiałam to głośność oraz częstotliwość czyszczenia filtrów. Okazało się, że cała eksploatacja oczyszczacza powietrza sprowadza się do czyszczenia filtra wstępnego (mniej więcej raz na miesiąc, a przy mocno zanieczyszczonym powietrzu raz na dwa tygodnie) oraz okresowej wymiany filtra HEPA i filtra węglowego.

Co ważne wcale nie muszę pamiętać o terminie wymiany, bo oczyszczacz sam ma nas poinformować o potrzebie wymiany filtrów, które według producenta są skuteczne do 24 miesięcy.

Klarta Stor 2 filtry
Klarta Stor 2 oczyszczacz powietrza

Oczyszczacz posiada bardzo prosty system komunikacji wskaźników jakości powietrza. Wykorzystano trzy kolory, które przekazują jasny komunikat.

Klarta Stor 2 oczyszczacz powietrza

Bardzo cichy i energooszczędny oczyszczacz powietrza,
który nie zakłóca snu

Oczyszczacz jest bardzo cichy i nie zużywa dużo energii. 

Klarta Stor 2 cechuje się dużą wydajnością oczyszczania powietrza jednak nie powoduje to zwiększenia głośności podczas pracy. Urządzenie w trybie nocnym emituje dźwięk o natężeniu 24 dB, który jest w zasadzie niesłyszalny. Oczyszczacz posiada także bardzo cichy tryb automatyczny Auto Sleep. W tym trybie natężenie dźwięku to maksymalnie 36 dB.

Tryb nocny nie emituje także światła, co nie zakłóca także snu, ani nie rozprasza dzieci. 

Klarta Stor 2 oczyszczacz powietrza
zabawa

Aplikacja Smart Life – Smart Living

Producent zadbał także o tych, którzy lubią wszelkie gadżety technologiczne i szukają sprzętów, którymi mogą sterować z kanapy. Mój mąż uwielbia takie rozwiązania. Wcześniej u nas w domu pojawił się już super nowoczesny ekspres do kawy z możliwością zdalnego sterowania. 

Aplikacja Smart Life – Smart Living pozwala sterować sprzętem z dowolnego miejsca. Można monitorować na bieżąco jakość powietrza w pomieszczeniu oraz przede wszystkim wprowadzać własne ustawienia pracy urządzenia.

W aplikacji oprócz jakości powietrza sprawdzimy także temperaturę oraz wilgotność. Możemy dowolnie sterować prędkością czy trybem pracy, włączyć blokadę rodzicielską czy ustawić czas pracy. 

aplikacja oczyszczacz powietrza
Klarta Stor 2 oczyszczacz powietrza

Oczyszczacz powietrza Klarta Stor 2 idealnie wpasował się w nasze potrzeby. Dla mnie jego praca potwierdziła należne mu wysokie miejsce w  rankingach oczyszczaczy jeśli chodzi o stosunek jakości do ceny. Co ważne stał się stałym domowym pomocnikiem i pomaga mi dbać o zdrowie mojej rodziny. Pozwolił mi na spokój, który jest niezmiernie ważny i potrzebny w rodzicielstwie. 

Wpis powstał w ramach współpracy z marką Klarta.

POLECANE WPISY