Czytelnia, Książki dla dzieci

Książki o przedszkolu – czyli przygotowania

22 sierpnia 2016
przygotowania do przedszkola

Dziś zapraszam Was do lektury dla Was i dzieci. Książki o przedszkolu to dobry początek jeśli zaraz zaczniecie przygodę z przedszkolem. W domu mamy już dwóch przedszkolaków. Na szczęście nie mieliśmy problemów z ich adaptacją w nowym otoczeniu. Jedni twierdzą, że dlatego iż dzieci zaczynały swoją przygodę bardzo wcześnie, bo mając rok, a inni że ten typ tak ma. Prawda, jak zwykle jest gdzieś po środku.

Książki są naszym codziennym towarzyszem podczas podróży przez życie. Naturalnym było więc to, że zanim nasze dzieci przekroczyły próg przedszkola dużo o nim już wiedziały nie tylko dzięki naszym opowieściom, ale także odpowiednim lekturom.

Czy warto czytać książki tematyczne? Zdecydowanie tak. Jest ich dużo i w większości są bardzo przydatne. Uruchamiają wyobraźnię dziecka. Pokazują rzeczywistość życia przedszkolaka. Zarówno te radosne chwile, jak i te smutne i straszne. Dziecko poznaje codzienność przedszkolaka, dzięki czemu łatwiej jest później rozmawiać odwołując się do konkretnych sytuacji.

Kilka interesujących propozycji dla Przyszłego przedszkolaka. Mam nadzieję, że te pozycje przypadną Wam do gustu.

Sprawdzone książki o przedszkolu

 • Misia Marysia i wesoły dzień w przedszkolu, Wydawnictwo Debit

  Urocza opowieść o Misi Marysi, która przedstawia dzień w przedszkolu. Opowiadanie przyjemne do czytania i słuchani, a co ważne dla najmłodszych z interesującymi ilustracjami. U nas to ulubienica Pierworodnej.Misia Marysia

 

 • Basia i przedszkole, Wydawnictwo Egmont

  Basia towarzyszy nam od dłuższego czasu w naszych przygodach z czytaniem. To zabawne historyjki z codziennego życia 5-latki. Dziecięce problemy, marzenia i duża dawka humoru.
  Tym razem Basia zabiera nas do przedszkola. Pomimo, że dzień przedszkolny zapowiadał się fatalnie to pomoc pojawia się z najmniej oczekiwanej strony.

książki o przedszkolu

 

 • Tupcio Chrupcio. Przedszkolak na medal, Wydawnictwo Wilga

  Junior ma też swojego faworyta i jest nim mała Myszka Tupcio Chrupcio, który nie chce iść do przedszkola. Mama Tupcia nie ma pomysłu jak nakłonić malucha, żeby jednak rozpoczął przedszkolną przygodę i pozwala mu zostać w domu. Cały dzień maluch się ogromnie nudził. Podczas zakupów z mamą podkrada się do budynku przedszkola i zagląda przez okno. Widzi tam radosne, uśmiechnięte i bawiące się dzieci. Czy zmieni zdanie, co do wędrówki do przedszkola?

książki o przedszkolu

 • Jak każdy przedszkolak bawi się i uczy, Wydawnictwo Skrzat

  Książka zawiera przykłady ciekawych zabaw. Zarówno na świeżym powietrzu, z rodzeństwem, jak i w domu. Krótkie, treściwe teksty łatwo zapamiętać, a ilustracje mają wartości edukacyjne.książki o przedszkolu

 

 • Ja nie chcę do przedszkola, Wydawnictwo Dwie Siostry

  Króliczek Henio staje przed kolejną ważną rolą. Ma zostać przedszkolakiem.
  Henio rozpoczyna przygodę z przedszkolem, które wcale nie jest takie złe jak się początkowo wydaje.
  Proste i przyciągające wzrok ilustracje w książeczce można także wykorzystać do nauki alfabetu oraz cyfr.
  książki o przedszkolu

 • Pobawimy się?, Zakamarki

  Piękna opowieść o dziecięcych emocjach, których czasami nie dostrzegamy. Kolejna świetna książka szwedzkiej autorki, z mądrym przesłaniem. Przypomina nam dorosłym, że dziecko ma prawo decydować o tym, co lubi robić i z kim.

książki o przedszkolu

 • Przedszkolaki z ulicy Morelowej, Literatura

  Autorka pokazuje świat oczami dziecka. Bez wymądrzania się, za to prosto i z humorem uczy najmłodszych troski o innych, odpowiedzialności i tolerancji.

książki o przedszkolu

 

Macie swoje ulubione książki o przygodach przedszkolaka?
Chętnie poznam Waszych ulubieńców i poszerzymy naszą biblioteczkę 🙂

POLECANE WPISY