Dziecko, Sprawdzone

Szczoteczka elektryczna dla dzieci to żadna fanaberia

10 października 2019
Szczoteczka elektryczna dla dzieci

Kiedy nasze dzieci rozpoczynały przygodę ze szczoteczką do zębów byłam z nich dumna, że higiena jamy ustnej dzieci nie spędza mi snu z powiek. Szybko wprowadziliśmy swoje sposoby na mycie zębów przez dzieci, a wizyty u pedodonty potwierdzały, że wybraliśmy dobrą drogę.

Kiedy Pierworodna skończyła 3 lata po raz pierwszy pojawiła się w naszych rozmowach ze stomatologiem szczoteczka elektryczna dla dzieci.

Jaką szczoteczkę wybrać
dla dziecka?

Przede wszystkim dostosowaną do wieku dziecka.
Kiedy nasze dzieci skończyły 3 lata po raz pierwszy zaczęły korzystać ze szczoteczki elektrycznej. Wygrała miłość do ulubionych postaci bajkowych i wybraliśmy szczoteczkę Oral-B dla dzieci od 3 lat. Wówczas u Marianny królowała Elza, a Antoś szalał za McQuennem.

Szczoteczka elektryczna oralB dla dzieci

Dziś Marianna Elzę uznaje za jakiś żart, który Jej kiedyś zrobiliśmy i szczotkuje zęby nową szczoteczką Oral-B stages „Gwiezdne Wojny” dla dzieci w wieku powyżej 6 lat. Oczywiście Antoś poprosił także o zmianę końcówki w swojej szczoteczce i koniecznie muszą być Gwiezdne Wojny.

Jeśli nie wiesz, która szczoteczka jest odpowiednia dla Twojego dziecka, odsyłam do krótkiego poranika „Dobór najlepszej szczoteczki elektrycznej dla dzieci”, który rozwiewa wszelkie wątpliwości – nam również pomógł.

Szczoteczka elektryczna dla dzieci

Czy szczoteczka elektryczna
dla dzieci doczyści zęby lepiej
niż manualna?

Doktorat ze szczotkowania zębów nie był mi potrzebny i zaufałam lekarce, która przekonała mnie wówczas, że odpowiednio dobrana szczoteczka pozytywnie wpłynie na jakość czyszczenia zębów przez nasze dzieci.
Szczoteczka elektryczna wspiera dzieci i rodziców, i pomimo braku odpowiedniej techniki szczotkowania zębów, regularne ruchy oscylacyjno-rotacyjno -pulsacyjne skutecznie i dokładnie usuną płytkę nazębną pozostawiając czyste i zdrowe zęby, dodatkowo dbając o delikatne dziąsła.

Szczoteczka Marianny posiada wbudowany timer, dzięki któremu doskonale wie, kiedy mijają dwie minuty szczotkowania zębów. Dodatkowo szczoteczka wibruje co 30 sekund, sygnalizując  dziecku, by przeszło do szczotkowania kolejnego obszaru jamy ustnej. Czy to ważne?

Oczywiście. Ale to nie jedyny pomocnik przy szczotkowaniu zębów.

aplikacja do mycia zębów

Jak długo mam myć zęby mamo?

Jeśli w waszym domu są dzieci to scenki z mycia zębów znasz doskonale.
Nakładasz pastę i nie zdążysz się obrócić do drugiego dziecka lub po swoją szczoteczkę i słyszysz:
„Już umyte, mamo!”

Serio?

Nie sprawdziły się zupełnie klepsydry, bo dzieci znalazły zupełnie inne zastosowanie dla nich.
Tutaj idealnym rozwiązaniem okazała się aplikacja Disney MagicTimer od Oral-B, zaprojektowana tak, by pomóc dzieciom dłużej szczotkować zęby.

aplikacja do mycia zębów
Szczoteczka elektryczna dla dzieci i aplikacja

Aplikacja wspiera nasze sprawdzone metody mycia zębów i dobrą zabawę. Jeśli mycie zębów będzie się kojarzyło dzieciom z czymś przyjemnym, z zabawą i mile spędzonym czasem, to same będą pamiętać o myciu zębów.

Tak właśnie jest odkąd zaczęliśmy korzystać z aplikacji od Oral-B. Dzieciaki przypominają mi o uruchomieniu aplikacji i sprawdzają swoje odznaki i czy u każdego pojawiła się informacja, że umył zęby dwa razy w ciągu dnia.

Przyznam się, że ta aplikacja pomogła także mi. Uświadomiła, że moje dwie minuty mycia zębów trwają zdecydowanie za krótko. Mam też swój profil w aplikacji i dzieci sprawdzają też moje postępy w zdobytych odznakach J

Aplikacja jest darmowa i możesz ją pobrać w sklepie Apple Store i Google Play. Badania producenta potwierdzają, że 90% dzieci szczotkuje zęby dłużej dzięki aplikacji Disney Magic Timer od Oral-B.

My przygodę z dbaniem o zęby rozpoczęliśmy bardzo wcześnie. Ten sposób sprawdza się idealnie. Dzieci nie mają wątpliwości, czy warto myć zęby, ale jak każde dziecko uwielbiają każdą czynność zamieniać w zabawę. Aplikacja w połączeniu z ulubionymi szczoteczkami sprawdza się idealnie.

Szczoteczka elektryczna dla dzieci

POLECANE WPISY