Książki dla dorosłych, Kulinarne

Lunchbox na każdy dzień – Fantastyczne propozycje na lunchbox do pracy

9 października 2019
Lunchbox na każdy dzień

Książka Lunchbox na każdy dzień. Nowe przepisy to książka z propozycjami na posiłek do pracy, na drugie śniadanie do szkoły lub szybką przekąskę do zabrania w plener.

Nowe przepisy to już druga pozycja książkowa, która na dobre zagościła w naszej kuchni. To fantastyczne propozycje na lunchbox do pracy i szkoły, które w prostych krokach pomogą Ci, aby już żaden posiłek na wynos nie był nudny.

Lunchbox na każdy dzień.
Nowe przepisy

Lunchbox na każdy dzień Malwina Bareła recenzja

Malwina Bareła, autorka książki oraz bloga Filozofia Smaku, pokazuje, jak szybko i ze smakiem korzystać z sezonowości produktów i właśnie opierając się na sezonowych produktach przygotowuje aż 57 pomysłów na bento.  

Lunchbox na każdy dzień
Bento #48

Tak jak w przypadku pierwszej książki nie brakuje praktycznych rad, które pokazują nam, jakie produkty najlepiej wykorzystać w danym sezonie, jak nie marnować jedzenia, no i jak planować zakupy czy jadłospis dla rodziny. Autorka zwraca uwagę na nie marnowanie jedzenia i wykorzystywanie go do ostatniego okruszka.

W pełni zgadzam się z przedstawioną ideą 13 kroków do niemarnowania jedzenia. Większość z nich to nasza codzinność. Na pewno muszę popracować jeszcze nad wykorzystywaniem odpadów z warzyw.

 1. Planuj posiłki – odkąd zaczęłam planować nasze domowe posiłki, ale także lunchboxy do szkoły, pracy dużo łatwiej jest mi się zorganizować. Idealnie sprawdzają się mi planery na lunchboxy. Jeśli chcesz możesz je pobrać za darmo tutaj.
 2. Rób zakupy z głową – u nas jest rób zakupy z listą, a króluje listonic 🙂
 3. Odpowiednio przechowuj jedzenie!
 4. Układaj z głową
 5. Wprowadź pudełko na resztki
 6. Wykorzystuj odpowiednie pudełka do przechowywania
 7. Cotygodniowy przegląd kuchni
 8. Dbaj o porządek
 9. Jedz od korzenia aż po liście
 10. Przedłuż czas przydatności do spożycia – oczywiście niezawodny system mrożenia, suszenia i kiszenia produktów 🙂
 11. Dziel się jedzeniem. Moja miłość do dzielenia się jedzeniem jest równie wielka jak samo gotowanie 🙂 Uwielbiam karmić ludzi.
 12. Szukaj inspiracji – ta książka to ocean dobrych smaków i pomysłów na smaczne, zdrowe i kolorowe bento.
 13. Zacznij bentować! Pamiętaj tylko, że to uzależnia 🙂

Lunchbox na każdy dzień to filozofia życia

Książka jest bardzo przemyślana. To o czym pisze autorka odnośnie działań w kuchni przekłada się na układ książki, graficzną oprawę i piękny porządek i estetykę.

Bento to japońska sztuka przygotowywania posiłków pakowanych do pudełka, które można zabrać ze sobą do szkoły, pracy. Jednak nie chodzi tylko o to, aby dania były smaczne i zdrowe, ale jeszcze estetyczne. Dla mnie to także ważny aspekt, szczególnie, gdy nasze dzieci uczymy od zawsze, że jemy nie tylko buzią i nie chodzi tylko o napełnienie brzucha. Jemy oczami i często to one decydują, czy po coś sięgniemy.

Autorce raz jeszcze gratuluję cudownej publikacji i ogromu pracy, który włożyła w jej przygotowanie. Wydawnictwo Znak Hoyzont dziękuję za egzemplarz recenzencki.

POLECANE WPISY