Home Artykuł sponsorawny Pomysły na wielkanocne śniadanie

Pomysły na wielkanocne śniadanie

by Matczyne Fanaberie

Wielkanoc to wyjątkowy czas, pełen radości, nadziei i tradycji. Jednym z najważniejszych elementów tego święta jest wielkanocne śniadanie, które gromadzi rodzinę przy uroczystym stole. Poniżej przestawiamy kilka sprawdzonych pomysłów na dania wielkanocne, które idealnie wpiszą się w świąteczne menu.

Artykuł sponsorowny

Pomysły na wielkanocne śniadanie

Różowe jajka faszerowane twarożkiem i chrzanem

Dla tych, którzy szukają inspiracji na tradycyjne śniadanie wielkanocne, świetnym wyborem będą faszerowane jajka wielkanocne z dodatkiem twarogu i chrzanu. Moczone w barszczu czerwonym nabierają pięknego różowego koloru, dzięki czemu będą również piękną dekoracją na stole.

Na początek gotujemy jajka na twardo, studzimy i przekładamy do miski. Zalewamy koncentratem barszczu czerwonego, owijamy naczynie folią spożywczą i wkładamy na 2 dni do lodówki. Po tym czasie wyławiamy jajka, przekrawamy na pół i wyciągamy żółtka. Serek twarogowy łączymy z chrzanem, koperkiem i posiekanymi rzodkiewkami. Doprawiamy do smaku. Połówki jajek faszerujemy nadzieniem i opcjonalnie ozdabiamy plasterkiem rzodkiewki i kiełkami.

Sprawdź cały przepis na pyszne jajka z twarożkiem i chrzanem na stronie: https://uwielbiam.pl/przepis/rozowe-jajka-z-twarozkiem-i-chrzanem-cytrynowym.

Wytrawne ptysie z łososiem i chrzanem

Jako element wielkanocnego śniadania świetnie sprawdzą się również wytrawne ptysie z łososiem i chrzanem. Są delikatne, kremowe i wyjątkowo smaczne, a jednocześnie stanowią elegancki dodatek do świątecznego jadłospisu.

W rondelku zagotowujemy wodę z masłem. Dodajemy szczyptę soli, mąkę i energicznie mieszamy. Zmniejszamy ogień i parzymy całość przez około minutę, ciągle mieszając. Masę odstawiamy do wystygnięcia, a następnie miksujemy z jajkami. Za pomocą łyżki lub rękawa cukierniczego wykładamy porcje ciasta na blachę wyłożoną papierem. Pieczemy w 200°C przez 20-25 minut. W międzyczasie kroimy wędzonego łososia w paski i mieszamy wraz z serkiem, posiekanym koperkiem i chrzanem. Doprawiamy do smaku pieprzem i solą. Ostudzone ptysie przekrawamy na pół i nadziewamy przygotowaną pastą. Wierzch dekorujemy kawałkiem łososia i posiekanym koperkiem.

Biała kiełbasa w sosie chrzanowym

Biała kiełbasa to klasyk na wielkanocnym stole, który z pewnością przypadnie do gustu wszystkim mięsożercom i osobom, które cenią tradycyjne potrawy wielkanocne. W połączeniu z wyrazistym sosem chrzanowym doskonale wpisze się w klimat tego wyjątkowego dnia na wielkanocne śniadanie.

Wystarczy pokroić cebulę w pióra, a marchew w półtalarki. Warzywa smażymy na maśle klarowanym, a następnie dodajemy chrzan i śmietanę. Doprawiamy do smaku solą i pieprzem. Białą kiełbasę nacinamy, smarujemy olejem i przekładamy do żaroodpornego naczynia. Grillujemy w piekarniku, aż do zarumienienia. Po tym czasie dodajemy sos chrzanowy i pieczemy jeszcze przez chwilę.

Sałatka jarzynowa

Na wielkanocnym śniadaniu nie może zabraknąć również sałatki jarzynowej, która dla wielu jest niekwestionowaną królową na świątecznym stole. Najlepiej smakuje z domowym majonezem i kromką świeżego chleba.

Zaczynamy od ugotowania obranych ziemniaków, marchewek i pietruszki do miękkości. Następnie kroimy wszystko w drobną kostkę. Jajka gotujemy na twardo, kroimy na mniejsze kawałki i dodajemy do reszty składników. Wrzucamy również odcedzony groszek i posiekane ogórki kiszone. Teraz czas na przygotowanie majonezu. Żółtka dokładnie miksujemy z musztardą, solą, cukrem i octem, powoli dodając olej. Wlewamy wszystko do sałatki i doprawiamy całość do smaku. Dekorujemy natką pietruszki.

Sernik z miodem

Nieodłącznym elementem na zakończenie śniadania wielkanocnego są słodkie ciasta. My proponujemy sernik z miodem na herbatnikowym spodzie. Jest wyjątkowo kremowy, lekki i doskonale będzie się prezentował na stole wielkanocnym.

Na początek w malakserze kruszymy herbatniki z odrobiną soli i roztopionym masłem. Tortownicę wykładamy papierem do pieczenia i wysypujemy pokruszone ciasteczka, dokładnie dociskając spód. Pieczemy w piekarniku przez około 8 minut w 160°C. W międzyczasie łączymy twaróg z mascarpone, miodem, jajkami, żółtkami, laską wanilii i szczyptą soli. Miksujemy na wolnych obrotach i przelewamy na upieczony spód. Na sam dół piekarnika wstawiamy naczynie z zagotowaną wodą, a na środkowym poziomie kładziemy tortownicę z sernikiem. Pieczemy około 50 minut w 160°C. Gotowe ciasto przekładamy na całą noc do lodówki.

Cały przepis znajdziesz na stronie:https://uwielbiam.pl/przepis/sernik-z-miodem.

You may also like

Zostaw komentarz