Dziecko, Sprawdzone

Wyprawka szkolna, która zachwyci dziecko

13 sierpnia 2019
wyprawka do szkoły biedronka

Już w wrześniu Pierworodna zaczyna swoją szkolną przygodę. Chociaż pierwsze obycie ze szkołą ma już za sobą, bo zerówkę „zaliczała” w szkole, to sama powtarza, że dopiero teraz zaczyna swoje szkolne życie i konieczna jest wyprawka szkolna i jeszcze taki długopis, takie mazaki i koniecznie naklejki do oznaczenia swoich zeszytów.

Oczywiście mamy już listę niezbędnych przyborów szkolnych, ale nigdy nie kończy się przecież tylko na tym, co będzie potrzebne w szkole. W ubiegłym roku po raz pierwszy miałam tę przyjemność szukać różnych radosnych długopisów, dwustronnych mazaków ze stempelkami czy długopisów wymazywalnych.

Wyprawka –
co jest niezbędne dla uczennicy?

wyprawka szkolna

To nie jest pytanie, na które pozwalam odpowiedzieć Pierworodnej.
Jeśli to ona decydowałaby o liście zakupów to każdy przedmiot byłby niezbędny i szybko przypisałaby mu zastosowanie.
Ja kieruję się zawsze wskazówkami nauczyciela prowadzącego.
Szkoła przygotowała nam listę przyborów, w które należy zaopatrzyć dziecko. To dobre rozwiązanie. Podczas kompletowania szkolnej wyprawki kupuję także przybory, które wykorzystujemy w domu, takie jak bibuła, kleje, taśmy, naklejki czy kolorowy papier. Farby i kredki to domowe zestawy obowiązkowe do zabawy w deszczowe dni czy podczas choroby.

wesole długopisy kayet
wymazywalne długopisy kayet

Od moich szkolnych czasów zdecydowanie sporo się zmieniło. Nie zmieniło się jednak jedno, że dziewczynki lubią żywe kolory i ciekawe wzornictwo przyborów szkolnych. Odpowiedzią na takie zapotrzebowanie okazały się produkty marki KAYET, które możesz kupić w atrakcyjnej cenie w sklepach sieci Biedronka. Ich jakość miałyśmy okazję sprawdzać już podczas ubiegłorocznych zakupów szkolnych więc nie był to wybór w ciemno.

W tym roku znajdziecie dużo atrakcyjnych przyborów z leniwcami, ze złotymi chrabąszczami i biedronkami ulubieńcami naszej Pierwszoklasistki, czyli jednorożcami.

piórnik z lamą

Seria z biedronką i złotym chrząszczem idealnie wpasowała się do biurka w pokoju. Wykorzystałyśmy pojemnik z szufladkami, pojemnik na długopisy czy ołówki, podajnik na karteczki i stojący segregator.

wyprawka do szkoły
wyprawka do szkoły z leniwcem
wyprawka do szkoły kayet

Wyprawka do pierwszej klasy

Dla mnie jako rodzica oczywiście najważniejsza jest lista z wytycznymi ze szkoły. Jednak, aby Marianna poczuła, że wspieram ją w tym nadchodzącym nowym dla niej czasie, pozwoliłam na zakup przyborów, które były ważne i „niezbędne” dla niej.

wyprawka do szkoły dlugopisy magiczne

Idealną odpowiedzią okazała się seria wesołe długopisy KAYET, wśród których Pierworodna znalazła długopis wielokolorowy z jednorożcem. Kiedy dziecko wyartykułuje tekst: „Mamo, o tym marzyłam” trudno było się nie zgodzić 🙂

Obowiązkowo magiczne długopisy wymazywalne. Dla mnie to było objawienie w ubiegłym roku. Zatrzymałam się na erze gumki do wymazywania.

wyprawka do szkoły długopisy

Tegoroczna oferta produktów linii KAYET, która znajduje się w sieci sklepów Biedronka pozwala przygotować atrakcyjną wyprawkę do szkoły, która będzie spełniać oczekiwania dzieci, jak i rodziców. Dzieci mają możliwość wyboru różnych wzorów na zeszytach, piórnikach, plecakach, a my nie musimy wydawać na to fortuny.

Podczas zakupów znalazłam też fajne serie naklejek, które idealnie sprawdzają się na naszych lunchboxach do szkoły. To fajna personalizacja, którą nasze dzieci uskuteczniają oznaczając swoją własność.

Dajcie znać, jak Wasze przygotowania do nowego roku szkolnego i pochwalcie się zdobyczami wyprawkowymi. My jeszcze będziemy szukać kredek pachnących pączkami 🙂

POLECANE WPISY