Mama, Sprawdzone

Nie stać mnie na tanie rzeczy dla dzieci

11 października 2018
tani kurier

Kiedy zostajesz rodzicem na wiele kwestii zaczynasz patrzeć inaczej. Oczywiście, są tego plusy i minusy, ale dziś raczej o pozytywnym aspekcie, a raczej skutkach zasłyszanego powiedzenia: 

„Biednego nie stać na tanie rzeczy”.

Kiedy kompletowaliśmy wyprawkę Pierworodnej opierałam się na poleceniach znajomych mam i doświadczeniu tych, które podpowiadały, co warto kupić drożej, a na co nie warto wydawać kasy. Takim sposobem staliśmy się właścicielami chociażby nosidła, które służyło nam latami, a w ubiegłym tygodniu zmieniło właściciela. Podobnie było z wózkiem dziecięcym, czy chociażby nieprzyzwoicie drogim, a w ogóle nie akceptowanym przez nasze dzieciaki bujadle, które dostaliśmy jako prezent.

Wszystkie te rzeczy, oprócz wysokiej ceny wyjściowej, łączy jedno. Sprzedaliśmy je i uzyskana cena była lepsza niż cena tańszych odpowiedników w stanie nowym.
Dodatkowo, zgodnie z ideą niemarnowania i niezaśmiecania naszej planety, nie zalegają nam na poddaszu. Nie walają się po śmietniku. Zostały przez nas doskonale wykorzystane. Nosidło i wózek zwiedziły z nami kawał Polski, bywały na OffFestivalu. Pomagały nam każdego dnia w codziennych spacerach, zakupach, etc.

Były cudowne i nigdy nie żałowałam wydanych na nie pieniędzy. Miałam poczucie, że ich jakość mi to wynagrodziła. Do tego wszystkiego po tym, jak nasze dzieci wyrosły już z tych rzeczy, ich jakość pozwoliła mi odzyskać część wydanej kwoty. Jedne rzeczy oddajemy, ale są takie, jak właśnie nosidło, duże zabawki czy inne dziecięce gadżety, które sprzedaję i mam kasę na kolejne.
Nie musieliśmy powielać zakupu, bo to były dobrze wydane pieniądze, a sprzedając je w bardzo dobrym stanie otrzymywaliśmy świetną cenę. Gdybyśmy kupili tańsze wersje skończyłyby one na śmietniku. Nie byłoby sensu bawić się w sprzedaż.

Furgonetka.pl – sprawdzone rozwiązanie przy szukaniu taniego kuriera

W sprzedaży rzeczy po dzieciach, i nie tylko, doskonale sprawdza się opcja kuriera, który przyjedzie i odbierze przesyłkę. Dzięki temu nie muszę już szukać punktu nadania. W tym przekazywaniu, czy sprzedawaniu rzeczy dalej jest jeden punkt, gdzie nie wybieram najdroższej, ale zdecydowanie najwygodniejszą usługę przesyłki kurierskiej. Korzystam z Furgonetka.pl, gdzie mam szeroki wybór firm kurierskich w bardzo dobrej cenie.

Furgonetka.pl to serwis, który po bezpłatnej rejestracji umożliwia nadawanie przesyłek kurierskich zarówno krajowych, jak i międzynarodowych. 10 najpopularniejszych przewoźników, konkurencyjny cennik, monitoring przesyłek – to tylko niektóre zalety serwisu. Zawsze wiem, ile zapłacę za przesyłkę, bo serwis ma intuicyjną stronę i prosty sposób wyceny usługi. Mojego kuriera zamawiam przez mobilną aplikację, siedząc przed komputerem. Wybieram dogodny dla mnie termin, kiedy kurier pojawi się po przesyłkę i na bieżąco śledzę status paczki. Zdecydowałam się na skorzystanie z kuriera inpostu, który oferuje bardzo przystępne ceny.

Nie stać mnie na to, aby przepłacać za usługi, które mogę mieć w niższej i zdecydowanie satysfakcjonującej dla mnie cenie. Co istotne, gdy kupujący wybiera opcję kuriera i nie musi za to płacić wygórowanych sum to też dobrze, bo wie, że nie przepłaca. Serwis Furgonetka.pl zdecydowanie sprawdził się w moim przypadku, dzięki niemu udało mi się zaoszczędzić na wysyłce akcesoriów dziecięcych.

Jak jest u Was, kupujecie drożej by móc potem sprzedać gadżety, rzeczy dla dzieci, czy nie ma to dla Was znaczenia?

A może korzystaliście już z brokerów kurierskich? Jestem ciekawa Waszych opinii.

POLECANE WPISY