Kulinarne, Kulinarne ABC, Sprawdzone

Jadłospis dla całej rodziny – propozycje na cały tydzień

14 lutego 2019

Nasz domowy, tygodniowy jadłospis pojawił się na blogu na Wasze prośby. Moje cotygodniowe notatki zamieniłam w prosty plik, dzięki któremu możecie inspirować się tworząć Wasze tygodniowe menu, na wszystkie posiłki, dla całej rodziny.

W przygotowanych jadłospisach znajdziecie także propozycje na lunchbox do szkoły i pracy. Mam nadzieję, że umieszczenie tych jadłospisów w jednym miejscu ułatwi Wam planowanie.

Pamiętajcie, że to są tylko inspiracje i możecie sobie to dowolnie modyfikować. Jeśli chcecie planować sobie tylko lunchboxy do szkoły to możecie skorzystać z gotowych szablonów z podziałkami w pudełku.

Aby skorzystać z inspiracji, propozycji tygodniowego menu, trzeba kliknąć w link Przykładowy jadłospis poniżej i pobrać PDF. Dokument otwiera się w nowej karcie.

Oczywiście zachęcam Was do umieszczania Waszych uwag i spostrzeżeń odnośnie tych propozycji w komentarzach lub na naszej grupie lunchbox do szkoły- na FB

Nasze przykładowe jadłospisy

lunchbox do szkoły tygodniowy plan

Poniżej pod linkami znajdziesz przykłady tygodniowych rozpisek jedzeniowych. Warto już w piątek, sobotę, pomyśleć, co będziecie jeść w kolejnym tygodniu, aby dobrze zaplanować zakupy, a także wykorzystanie tego, co jeszcze macie w lodówce.

Jadłospisy 2021 rok:

stalowy talerz blw

Wcześniejsze jadłospisy

Przykładowy jadłospis – tydzień 1

Przykładowy jadłospis – tydzień 2

Przykładowy jadłospis – tydzień 3

Tydzień 4

Tydzień 5

Tydzień 6 (2020r.)

Tydzień 7 (2020r.)

Tydzień 8 (2020 r)- pobierz PDF

jadłospis

Wiele przepisów, które są w propozycji na tygodniowe menu znajdziecie na blogu. Jadłospisy z tego roku mają je podlinkowane już w pdf, aby było łatwiej je znaleźć.

 1. Łosoś w marynacie sojowo – imbirowej
 2. Owsianka
 3. Naleśniki szpinakowe
 4. Babeczki z mięsem
 5. Zupa z pieczonych buraków
 6. Domowe ciasto drożdżowe
 7. Kotlety siekane z indyka
 8. Jednogarnkowe danie z batatów i szpinaku
 9. Rosół
 10. Owsianki
 11. Pieczona jaglanka
 12. Tarta z cukinią i łososiem
 13. Placuszki jaglane z jabłkiem
 14. Zupa pomidorowa
 15. Babeczki warzywne/Babeczki z buraka
 16. Tortilla

Piszę o tym często, ale to ważne abyście pamiętali, że to nie są żadne propozycje na dietę. Nie jestem dietetykiem, a są to jedynie propozycje matki, która stara się przygotowywać posiłki z miłością 🙂

jadłospis- tygodniowe menu

Miłego dnia 🙂

POLECANE WPISY