Czytelnia, Książki dla dzieci

Zabawy z dzieckiem
– 365 sposobów na nudę

8 lutego 2018

365 sposobów na nudę, czyli zabawy z dzieckiem na każdy dzień roku, to książka, która mnie bardzo pozytywnie zaskoczyła. Choroby dzieci, ferie, przerwy świąteczne czy wakacje, wyzwalają we mnie ogromne pokłady cierpliwości i kreatywności. Jednak i matczyna kreatywność kiedyś się kończy i każde wsparcie jest na wagę złota ♥

Zabawa to coś więcej niż zwykły czas dla zabicia nudy.
To najlepsza i najtańsza inwestycja w dobre, mądre i szczęśliwe dziecko.
Jak ze wszystkim nie można jednak przesadzać.

Z badań przeprowadzonych na zlecenie firmy Fisher Price wynika, że na 5,5 godziny, które dzieci spędzają dziennie na zabawie, ponad 2 godziny bawią się z dorosłym. Na własną pomysłowość mają niewiele więcej.
Warto pamiętać, że ciągła asysta dorosłego zaburza umiejętności radzenia sobie z problemami, emocjami, nadmiernym pobudzeniem.

ozdoby wielkanocne diy

Kliknij w obrazek!

365 sposobów na nudę.
Zabawy i zadania wspierające rozwój dziecka

Książkę kupiłam w ubiegłym tygodniu spośród kilku nowości Wydawnictwa Publicat.
365 sposobów na nudę przypomniała mi wiele zabaw z mojego dzieciństwa, a dzieciom otworzyła kolejne drzwi do świata zabawy, kreatywności i wyobraźni.

Książka to wielka skarbnica pomysłów na zabawy z dziećmi. Zabawy podzielone są na cztery pory roku, angażują wiele zmysłów i rozwijają dzieci. Zadania mają różny stopień trudności, można doskonale dostosować je do wieku dziecka.
Każde zadanie, gra czy ćwiczenie oznaczone jest odpowiednimi symbolami, które określają zakres rozwoju, zainteresowania dziecka.

Zabawy z dzieckiem - 365 sposobów na nudę

zabawy z dzieckiem - 365 sposobów na nudę

zabawy z dzieckiem - 365 sposobów na nudę

zabawy z dzieckiem dla przedszkolaka - 365 sposobów na nudę

Zabawy chodnikowe

365 sposobów na nudę książka

Uwielbiam bawić się z dziećmi. Chociaż dla niektórych zabawa wydaje się czynnością zupełnie bezcelową, mam świadomość, że jest koniecznym etapem rozwoju. Jej brak zaburza nasze funkcjonowanie w dorosłym życiu, odciska się na mózgach, pozbawia wielu cennych umiejętności. Nie zmuszam się jednak do zabawy z dziećmi. Co istotne nie trzymamy się sztywno zasad, reguł. Często dzieciaki zmieniają dobrze znaną zabawę i twórczo adaptują ją do swojego wyobrażenia o niej.

Nie zawsze jednak bawię się z dziećmi. Często obserwuję, jak doskonale samodzielnie animują swoją zabawę. Pozwalam im na samodzielną eksplorację świata zarówno w domu, jak i podczas spacerów, czy zabaw na dworze.

365 sposobów na nudę. Zabawy i zadania wspierające rozwój dziecka to zabawy dopasowane do spontanicznej aktywności dziecka. Z książki warto korzystać w domu, w przedszkolu, szkole, na podwórku, podczas wakacji czy choroby. Różnorodność zabaw pozwala na korzystanie z książki przez cały rok – kiedy za oknem świeci słońce, pada deszcz czy śnieg lub gdy pogoda zmusza nas do pozostania w domu.

zabawy z dzieckiem - 365 sposobów na nudę

zabawy z dzieckiem - 365 sposobów na nudę

zabawy z dzieckiem - 365 sposobów na nudę

Zabawy z niemowlakiem, czyli 365 dni z kochanym maleństwem

Leśna szkoła – zabawy na świeżym powietrzu

POLECANE WPISY