Dziecko, Kulinarne, Lunchboxy, Przekąski, Śniadania

Lunch box – w co zapakować drugie śniadanie

18 października 2016
najlepszy lunchbox

Pudełko śniadaniowe, tzw. lunch box stał się u nas rutyną 🙂 Nigdy się nie podejrzewałam o to, że zacznę każdego dnia przygotowywać piękne i smakowite pudełka z jedzeniem na drugie śniadanie. Obiady od dawna zabieramy ze sobą do pracy. Kilka tygodni temu zaczęliśmy zabierać też ze sobą coś, co możemy zjeść przed obiadem, tym bardziej, że wychodzimy z domu przed 7 rano. 

jak wybrac lunchbox

Jedzenie noszone do pracy, czy szkoły w pudełku kojarzą mi się z amerykańskimi filmami. U nas były papierowe torebki, papier śniadaniowy lub folia aluminiowa. Chcąc zabrać obiad w podróż nasze mamy wybierały tzw. trojak, czyli termos z trzema pudełkami. W filmach były to ładne, kolorowe, czasami tłoczone pudełka. W filmach z lat 50 czy 60 mogliśmy zachwycać się metalowymi pudełkami. Potem pojawiły się plastiki. Sama dziś zachwycam się monbento.

drugie sniadanie lunch box

Okazało się, że pudełka obiadowe, które mam są albo za duże, albo za małe, a w ostateczności trzeba zabrać dwa. Zaczęłam poszukiwać praktycznych pudełek, w które będę mogła pakować nam posiłek. Wybór jest ogromny. Są metalowe, plastikowe czy z funkcją termosu.

dobrze jemy

Zdrowe przekąski dla dzieci

Zdrowe przekąski dla dzieci

 

Lunch box – cechy dobrego pojemnika na jedzenie

Lunch box to pojemnik do przechowywania jedzenia, który można zabrać ze sobą do pracy i szkoły.

To na co warto także zwrócić uwagę przy wyborze to:

  • Możliwość przechowywania w lodówce i zamrażalniku.
  • Możliwość podgrzewania w kuchence mikrofalowej.
  • Doskonale się sprawdzi podczas mycia w zmywarce.
  • Szczelność, aby nic nie wyciekło podczas transportu jedzenia.
  • Odpowiednie ułożenie komór w pojemniku, aby po otwarciu nie powitał nas widok mixu, tego co tak skrupulatnie układaliśmy w pudełku.
  • Ilość komór w pojemniku. Jedna to zdecydowanie za mało.
  • Brak bisfenolu A (BPA) i oznaczenie, że nadaje się do kontaktu z żywnością.
  • Waga pojemnika i sposób zamykania.
  • Jeśli korzystasz z pojemników podczas podróży, a nie tylko w biurze, warto żeby lunch box miał także sztućce w zestawie.

Wybór w sklepach jest ogromny. Można wybierać i przebierać. Na pewno znajdziesz w swoim ulubionym kolorze, czy nawet kształcie. Zaskoczeniem były dla mnie pudełka składane z silikonu. Monbento kocham za wiele cech. Głównie za szczelność i za to, że gdzie położę tam są moje części lunchu 🙂 To co mnie zaskoczyło, uwielbiam jeść z pudełka.

lunch box drugie sniadanie

print

POLECANE WPISY