Dziecko, Kulinarne, Lunchboxy, Przekąski, Śniadania

Lunchbox – w co zapakować drugie śniadanie

18 października 2016
lunchbox pudełko na śniadanie

Pudełko śniadaniowe, tzw. lunchbox stał się u nas rutyną 🙂 Nigdy się nie podejrzewałam o to, że zacznę każdego dnia przygotowywać piękne i smakowite pudełka z jedzeniem na drugie śniadanie. Obiady od dawna zabieramy ze sobą do pracy. Kilka tygodni temu zaczęliśmy zabierać też ze sobą coś, co możemy zjeść przed obiadem, tym bardziej, że wychodzimy z domu przed 7 rano. 

jak wybrac lunchbox

Jedzenie noszone do pracy, czy szkoły w pudełku kojarzą mi się z amerykańskimi filmami. U nas były papierowe torebki, papier śniadaniowy lub folia aluminiowa. Chcąc zabrać obiad w podróż nasze mamy wybierały tzw. trojak, czyli termos z trzema pudełkami. W filmach były to ładne, kolorowe, czasami tłoczone pudełka. W filmach z lat 50 czy 60 mogliśmy zachwycać się metalowymi pudełkami. Potem pojawiły się plastiki. Sama dziś zachwycam się monbento czy LITTLE LUNCHBOXem.

drugie sniadanie lunch box

Okazało się, że pudełka obiadowe, które mam są albo za duże, albo za małe, a w ostateczności trzeba zabrać dwa. Zaczęłam poszukiwać praktycznych pudełek, w które będę mogła pakować nam posiłek. Wybór jest ogromny. Są metalowe, plastikowe czy z funkcją termosu.

Zdrowe przekąski dla dzieci

Zdrowe przekąski dla dzieci

Lunchbox – cechy dobrego pojemnika na jedzenie

Lunchbox to pojemnik do przechowywania jedzenia, który można zabrać ze sobą do pracy i szkoły.

To na co warto także zwrócić uwagę przy wyborze to:

  • Możliwość przechowywania w lodówce i zamrażalniku.
  • Możliwość podgrzewania w kuchence mikrofalowej.
  • Doskonale się sprawdzi podczas mycia w zmywarce.
  • Szczelność, aby nic nie wyciekło podczas transportu jedzenia.
  • Odpowiednie ułożenie komór w pojemniku, aby po otwarciu nie powitał nas widok mixu, tego co tak skrupulatnie układaliśmy w pudełku.
  • Ilość komór w pojemniku. Jedna to zdecydowanie za mało.
  • Brak bisfenolu A (BPA) i oznaczenie, że nadaje się do kontaktu z żywnością.
  • Waga pojemnika i sposób zamykania.
  • Jeśli korzystasz z pojemników podczas podróży, a nie tylko w biurze, warto żeby lunchbox miał także sztućce w zestawie.

Wybór w sklepach jest ogromny. Można wybierać i przebierać. Na pewno znajdziesz w swoim ulubionym kolorze, czy nawet kształcie. Zaskoczeniem były dla mnie pudełka składane z silikonu. Monbento kocham za wiele cech. Głównie za szczelność i za to, że gdzie położę tam są moje części lunchu 🙂 To co mnie zaskoczyło, uwielbiam jeść z pudełka.

Kiedy Pierworodna zaczęła zabierać pudełka do szkoły pojawiły się u nas pudełka australijskiej maki LITTLE LUNCHBOX.

To cudowne rozwiązanie, szczelne pudełka do których można włożyć miód, jogurt czy serek homogenizowany i nic nie wypłynie. To jeden z tych lunchboxów, o które najczęściej pytacie mnie w wiadomościach prywatnych.
W mojej ocenie zakup takiego pudełka to doskonały wybór i nie jest to zakup na miesiąc czy dwa. 
Oczywiście mam na uwadze koszt zakupu, ale wiem, że to dobrze wydane pieniądze i pudełko jest trwałe. Zdecydowanie za przemawia także fakt, że jest lekkie i łatwe w obsłudze przez dziecko i utrzymaniu czystości. 

lunchbox

Jeśli szukasz propozycji na to, co zapakować dzieku do pudełka zapraszam na gotowe propozycje lunchboxów do szkoły, pracy i na wycieczkę!

przepisy na lunchbox do szkoły
Sprawdź przepisy
przepis na pudełko śniadaniowe do szkoły
Nowe propozycje – sprawdź
print

POLECANE WPISY