Mama

Moje postanowienia na resztę życia, a nie tylko na najbliższy rok

11 lutego 2018
co to jest braster

Długo czekałam na słowa mama, kocham Cię i buziaki od dziecka. To było takie moje marzenie. Mieć wspaniałą, kochającą się rodzinę. Czasami traciłam już wiarę, że wszystko się poukłada jak sobie wymarzyłam.

Mam dużo szczęścia, o czym staram się pamiętać każdego dnia patrząc na rozkrzyczane, rozbawione twarze naszych dzieci. Dajemy im dużo miłości, poczucia bezpieczeństwa i wiary, że życie jest piękne.

Życie pokazało mi, że nie zawsze jest jak chcemy i wielokrotnie musimy się zmierzyć z wieloma wyzwaniami związanymi z rodzicielstwem.

Pewnie jak każda mama chciałabym dla swoich dzieci, jak najlepiej. Oczywiście to, co mnie wydaje się dobre wcale nie musi takie być w ich odczuciu. Życie zweryfikuje i pokaże.

Początek roku jest czasem kiedy wiele osób przygotowuje noworoczne postanowienia, zapisuje się do klubów fitness, zmienia sposób odżywiania. Jak wiele z Was zaczęłam się też zastanawiać nad postanowieniami noworocznymi.

Udało mi się to zebrać
w 5 postanowień na resztę życia!

1. Dbam o zdrowie SWOJE i rodziny

Ostatnio o tym pierwszym zupełnie zapomniałam. Uświadomiłam sobie, gdy podczas zwykłego przeziębienia lekarz zapytał mnie kiedy robiłam badania u ginekologa, kiedy badałam piersi, etc.Tak się składa, że o badaniach, szczepieniach, zajęciach dzieci pamiętam, jak nikt inny. Mogłabym książkę napisać, jak to wszystko ogarniam, wg mnie z sukcesem. Zapomniałam o SOBIE. W tym jednym pytaniu było zawartych wiele innych, które otworzyły mi oczy.

Tak wiele razy w ostatnim roku słyszałam, czytałam o młodych kobietach, które zostawiały swoje dzieci, rodziny, bo zapomniały o profilaktyce. Niestety nie wiem, jak sama badać piersi, a żaden z lekarzy nie pokusił się też na wyjaśnienia poza przekazaniem ulotki, jak badać piersi. Niestety rak piersi to wręcz epidemia naszych czasów. Zatem niesłychanie ważne jest wykonywanie regularnych badań profilaktycznych. Rozpisałam już cały kalendarz badań dla siebie na najbliższe tygodnie.

2. Raz w miesiącu wygospodaruję czas na kino, koncert, warsztaty

Przyznam, że w styczniu nawet już plan zrealizowałam i nie zamierzam poprzestać na tym jednym miesiącu.

Kiedyś wydawałoby się to banalnie proste. Dziś, gdy kino to zazwyczaj wyjście z dziećmi na bajkę, wygląda to trochę inaczej.
Jednak wiem, że przy dobrej organizacji rodziny będę mogła pochwalić się niezłą listą filmów obejrzanych w kinie, ale także nowymi umiejętnościami, które zdobędę podczas warsztatów rozwojowych.

3. Dobrze jemy

To hasło, które przyświeca naszej kuchni od dłuższego czasu.
Kocham moich bliskich i karmię ich jedzeniem pełnym miłości. Uczę nasze dzieci dobrze jeść dzięki wspólnemu gotowaniu w domu, dzięki warsztatom kulinarnym i edukacyjnym eventom np. Fundacji Szkoła na Widelcu.

Dobre jedzenie to zarówno samo jedzenie, ale także świadomy wybór produktów, miejsc gdzie je kupujemy oraz edukacja.

4. Czytam sobie i dzieciom

Z czułością patrzę za każdym razem na rozkochane twarze dzieci, gdy zasiadamy z książką. Będę nadal pielęgnować w nich tę fascynację. Do książek papierowych dołożyliśmy już jakiś czemu ebooki, aplikacje z książkami, dzięki którym korzystamy z dobrej literatury także w podróży.

5. Każdego roku zaplanuję podróż

Nie musi to być podróż na koniec świata.
Chcę pokazywać naszym dzieciom to co blisko i to co daleko. Te wspólne rodzinne 6 lat z dziećmi pokazało nam, że to możliwe, a ogranicza nas tylko portfel i wyobraźnia.W tym roku zamierzam to zmienić 🙂

W sumie te wszystkie postanowienia odnoszą się do pierwszego. Dzięki powyższym działaniom będę dbać o siebie i najbliższych. O nasz rozwój, zdrowie, edukację i pasję.

Wiem, że zdrowa i szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko. Chcę dla swoich dzieci, pewnie jak każda mama, żyć jak najdłużej. Cieszyć się razem z nimi i pocieszać w chwilach zwątpienia. Musze zatem zadbać o siebie, aby móc dbać o innych.

Jak jest u Ciebie? Jak Twoje noworoczne postanowienia? Jak z ich realizacją? ♥

POLECANE WPISY