Kulinarne, Lunchboxy

Lunchbox z niespodzianką

3 marca 2019
lunchbox

Przygotowywanie lunchboxów dla dzieci to już u nas codzienność. Uwielbiam zarówno ich wcześniejsze planowanie, jak i samo przygotowywanie. Są dni, że  pomimo wcześniejszych planów w pudełku do szkoły Marianna znajduje małą niespodziankę.

Czasami są to ulubione bakalie, warzywa lub uwielbiane przez nią gofry z fasoli. Od kilku tygodni do naszych lunchboxów wkradł się kolejny zwyczaj. Co ważne to pomysł Marianny, na który po krótkim przemyśleniu się zgodziłam.

Lunchbox – o co chodzi
z niespodziankami?

Raz w tygodniu, zazwyczaj jest to poniedziałek lub piątek, w lunchboxie oprócz warzywa, owoców i czegoś pożywniejszego znajduje się coś dla łasuchów. Poniedziałek i piątek to te trudniejsze dni, gdy Pierworodna potrafi znaleźć tysiąc powodów, aby zostać w domu.  
Raz będą to domowe ciastka, innym razem pyszna pieczona owsianka z czekoladą a innym razem kawałek czekolady czy cukierek. Wiem, że czeka z niecierpliwością na taki lunchbox.

Owsianka pieczona z czekoladą to jedna z ulubionych przekąsek. Fantastycznie sprawdza się także w formie drugiego śniadania.

lunchbox super krówka
lunchbox super krówka

Jeśli decyduję się na gotowe słodkości to podobnie, jak ze sklepowymi przekąskami, sprawdzam ich skład. Jakiś czas temu zaczęłam przyglądać się produktom, których hasłem przewodnim jest „Wiem co jem”. Super krówka, bo o niej mowa, jest dla mnie produktem na który można sobie pozwolić od czasu do czasu. Krówki, czekolada czy krem idealnie sprawdzi się także  wypiekach. U nas nawet sprawdzaliśmy je w gofrach i było smacznie oraz niespodziankowo, gdy Pierworodna otworzyła lunchbox.

Ciastka z krówkami zasmakowały zarówno dzieciom, jak i nam dorosłym. To prosty i smaczny sposób na wykorzystanie krówek. Możesz wykorzystać każdy przepis na ciastka z czekoladą i dodać pokrojone krówki.

lunchbox - super krówka

Przyznam szczerze, że sama czasami podjadam krówki. Uwielbiam czekoladowe 🙂

lunchbox - super krówka

Krówki od Super krówka składają się głównie z cukru kokosowego, mleka kokosowego i syropu ryżowego. Cukry stanowią 61%. Oczywiście nadal jest to cukier, chociaż w innej postaci niż biały cukier. Tak jak wspomniałam wcześniej od czasu do czasu można sobie pozwolić na taką krówkę, ale na co dzień nie karmmy dzieci samymi słodkościami.

Super Krówka ma w swojej ofercie także słodycze w tubce. Nie wykorzystuję jednak ich jako posiłek dla dziecka, a raczej jako składnik innych wyrobów.  Oczywiście wiem, że dzieci chętnie by wciągnęły całą zawartość tubki z kremem czekoladowo – orzechowym lub kremem arachidowym, karmel z solą. U nas fajnie sprawdza się jako dodatek do owsianek lub polewa na babeczki.

lunchbox - super krówka
lunchbox - super krówka

Pomysłów na słodką niespodziankę do pudełka z Super Krówką jest dużo. Chętnie poznam Wasze? Może coś wypróbuję i dam znać, czy u nas też się sprawdziło.

POLECANE WPISY