Dziecko, Sprawdzone

Prezent dla podróżnika

15 grudnia 2019

Dzisiejsza propozycja na prezent dla podróżnika to odpowiedź na pytania, które pojawiają się po opublikowaniu wpisu Prezenty dla fana Minecrafta.

Jeżeli zastanawiacie się co kupić bliskiemu podróżnikowi na święta, urodziny, czy rodzinne spotkanie po latach, to tym wpisem postaram się Wam pomóc. Wszystkie wymienione prezenty albo już mamy i jest zachwyt, albo dzieciaki bardzo chciałyby mieć.

Prezent dla podróżnika

Wybór prezentów jest przeogromny i mam wrażenie, że wielokrotnie nawet nie wiemy, że coś już jest. U mni ebyło tak z mapami zdrapkami czy termosami pokazującymi temperaturę napoju.

Poniżej kilka ciekawych propozycji na prezent, które wybrałam wspólnie z Marianną i Juniorem. Większość z tych propozycji sprawdziliśmy na naszych dzieciakach.

1. Książki

książki prezent dla podróżnika

Książka sprawdza się w każdej tematyce. Ostatnie lata obfitują w coraz bogatszą ofertę dla dzieci kochających podróże. Można wybierać między książkami pisanymi dla dzieci, a książkami pisanymi, opisującymi przygody dzieci. Znajdziecie też coraz więcej książek opisujących zjawiska przyrodnicze, zasady dbania o przyrodę, etc.

Nela Mała Reporterka to ulubienica Marianny i Jej przyjaciółki więc każda książka Nelki pojawia się u nas w naturalny sposób. Dziewczynka zabierze Wasze dziecko w dalekie podróże, a Ty możesz pomóc w tych przygodach kupując jedną z Jej książek. Sam wybierz książkę o Nelce Reporterce.

prezent dla podróżnika

W tym roku do naszych książek wypełnionych podróżami dołączyły książki Szymona Radzimierskiego. Warto sięgnąć po te książki i wspólnie z dziećmi podróżować lub pozwolić dziecku wybrać się w swoją podróż marzeń.

Szymon to już nastolatek, który podróżuje po świecie, a swoje wrażenia oraz przygody z wypraw opisuje w książkach.  Jego ostatnia książka Dziennik łowcy przygód. Madagaskar. Klątwa pasiastego lemura zaciekawiła zarówno Juniora, jak i Mariannę, a ja wiem, że musimy sięgnąć także po wcześniejsze publikację tego małego podróżnika, bo opowiada z sercem o swoich podróżach, jest genialnym przewodnikiem i nie brakuje w tych opowieściach adrenaliny 🙂

Dziennik łowcy przygód. Madagaskar. Klątwa pasiastego lemura to nie będzie to jedyna książka Szymona, która znajdzie się pod choinką.

prezent dla podróżnika

2. Mapy interaktywne, mapy zdrapki, wyklejanki

Zupełnie niedawno dowiedziałam się o istnieniu mapek zdrapek, wyklejanek. To genialna propozycja na prezent dla podróżnika kilkuletniego i takiego z większą liczbą lat w paszporcie.

mapito - mapy zdrapki
Mapa zdrapka dla dzieci MAPITO

Nasze dzieciaki uwielbiają wszelkie mapy, globusy i zawsze jest z tym dużo frajdy. Jakiś czas temu pojawiły się u nas puzzle magnetyczne z mapą świata. – kupisz TUTAJ

puzzle magnetyczne
Mapa magnetyczna Janod

Więcej możesz przeczytać o nich we wcześniejszym wpisie.

puzzle janod
Mapa puzzle magnetyczne Janod

Mapa do zdrapywania miejsc dla dzieci to frajda dla małych, jak i dużych podróżników. Dorośli będą to traktować jako fajną mapę wspomnień, a dla najmłodszych taki prezent może dodatkowo pełnić funkcje edukacyjne.

prezent dla podróżnika
Mapa zdrapka dla dzieci

Ja wybrałam dla naszych małych podróżników mapę zdrapkę Mapito, ale w ofercie sklepu mapsy znajdziecie także pięknie wykonane, z możliwością obramowania mapy dla dorosłych wielbicieli podróż.

Dumel jest marką, której zabawki zawsze przemawiają do mnie pod kontem edukacyjno – poznawczym. Tak było z traktorkiem i Panem Dumelkiem, gdy Junior był mały i tak jest teraz, gdy dzieciaki odkrywają  każde państwo na interaktywnej mapie. Quiz, Super Quiz i gra Wyzwanie dla 2 graczy umożliwi dziecku sprawdzenie wiedzy.

Mapę interaktywną Dumel, tak jak mapę puzzle magnetyczne Janod, można zawiesić na ścianie lub położyć na podłodze.

Z interaktywną mapą świata dzieci poznają stolice, flagi, języki, którymi posługują się mieszkańcy oraz różne ciekawe fakty.

Ciekawą propozycją jest także mapa naklejka do naklejenia na ścianie 🙂

Dużo ciekawych propozycji zabawek w formie map znalazłam w sklepie fabryka wafelków

3. Mapy puzzle

puzzle mapy

Wybór puzzli z mapą jest ogromny. Można wybierać takie puzzle już dla najmłodszych z kilku – kilkunastu elementów.

Znajdziecie zarówno puzzle z mapą Polski, świata, jak i takie na których oznaczone są najciekawsze miejsca, czy zwierzęta zamieszkujące dane terytorium. Moje poszukiwania nie pomogły mi jednak w znalezieniu mapy z oznaczeniem warzyw i owoców. Może nikt jeszcze nie wydał takiej mapy?

4. Gry planszowe

gry planszowe dla dzieci

Gry planszowe to idealny prezent dla każdego. Warto jednak pamiętać, aby dostosować grę planszową do wieku dziecka. Wiele gier ma tez wersje podróżne lub są dostepne w mniejszych pudełkach.

gry planszowe dla dzieci 7 8 10 lat

Oprócz popularnych planszówek warto także poszukać gier, które idealnie sprawdzą się w terenie. Warto postawić na proste akcesoria, które dziecko wykorzysta do prostych gier podwórkowych czy chodnikowych. Guma, kreda czy kapsle na pewno się sprawdzą.

5. Buty

buty dla podróżnika

Dobre buty do niezbędnik każdej podróży. Zarówno tej bliskiej, jak i dalekiej. Od lat naszym małym i dużym podróżą i wycieczkom towarzyszą buty Keen. Sprawdzają się zarówo latem, jesienią, wiosną i zimą. Idealne na lądzie, na wodzie i gdzieś wysoko w górach. Zdecydowanie polecam wybór dobrego obuwia na każdą wycieczkę, aby źle dobrane obuwie nie zepsuło Wam długo planowanych podróży.

co zabrać na żagle z dziećmi?
Sandały Keen
prezent dla podróżnika
keen buty dla dzieci

6. Termosy i kubki termiczne

jaki wybrać termos obiadowy dla dziecka

Nasze zestawienie termosów obiadowych dla dzieci i dla dorosłych cały czas cieszy się zainteresowaniem. Nie wyobrażam sobie żadnej podróży bez termosu i dobrego kubka termicznego – tutaj możesz sprawdzić testy kubków termicznych

Na mojej liście mam jeszcze kilka ciekawych termosowych propozycji i po cichu wierzę, że może Mikołaj spełni też i moje marzenia. Idealny kubek termiczny dla dzieci mamy, dla mnie fantastycznie sprawdza się kubek termiczny Kambukka a chętnie sprawdziłabym jeszcze taki kubek termiczny Xiaomi ze wskaźnikiem temperatury napoju.

7. Latarki, kompasy idealne na prezent dla podróżnika

Latarka i kompas zawsze wzbudza dużo ekscytacji i radości wśród dzieci. To niedroga zabawka, która może być jednocześnie sprzętem edukacyjnym. Pamiętam do dziś moje pierwsze nauki kierunków z kompasem i dumę podczas harcerskich wędrówek, gdy potrafiłam z niego korzystać.

8. Dziennik podróży

prezent dla podróżnika

Oczywiście można wykorzystać każdy zeszyt czy notes jako prezent dla podróżnika na zapiski z magicznych podróży. W ofercie sklepów papierniczych i specjalistycznych sklepów z prezentami czy księgarniach znajdziecie jednak duży wybór ciekawych notesów, kalendarzy z podróży czy dzienników, które wystarczy tylko uzupełniać 🙂

Prenumerata czasopisma o podróżach także może być atrakcyjnym prezentem dla wielbicieli pięknych krajobrazów i poszukiwacza nowych kierunków podróży.

POLECANE WPISY