Pudełka na wynos i jedzenie w lunchboxie i termosie to nasza codzienność. Zupa na wynos pojawia się zdecydowanie częściej niż kiedyś. Przepisy na lunchbox do pracy i szkoły cieszą się dużą popularnością, a w ostatnim czasie wiele osób pytało, czy jemy zupy poza domem.
Odpowiedź brzmi TAK. Jesteśmy zupomaniakami i zarówno my, jak i dzieci lubimy dobre, aromatyczne i smaczne zupy. Marianna aktualnie zabiera prawie każdego dnia obiad w termosie, bo wówczas mam pewność, że zje wartościowy i ciepły posiłek. nie zabiera lunchboxa do szkoły z zupą, bo obiad składający się z dwóch dań ma w szkole.
Uwielbiam zabierać jedzenie na wynos i coraz częściej zabieramy je w termosach.
Jeśli chcesz także rozpoczać przygotowywanie posiłków do termosu lub zwyczajnie szukasz gotowych pomysłów, co do nich włożyć zachęcam do poznania mojego EBOOKA z 40 propozycjami na jedzenie do termosu.
Moje doświadczenia z zabieraniem zupy do pracy pokazały, że pudełko na zupę to niezłe wyzwanie. Oczywiście można nosić zupę w słoiku po ogórkach, ale zdecydowanie lepiej smakuje z fajnego i szczelnego pudełka. Dzieci korzystają przede wszystkim z dobrych, szczelnych termosów. Pojemniki z zupą czy drugim daniem zabiera raczej mąż bądź ja, gdy wiem, że będę miała możliwość podgrzania.
Zupa na wynos – co warto wiedzieć wybierając pojemnik?
Tak jak w przypadku pojemników, z których korzystasz w domu, wybierając pojemnik do posiłku na wynos warto poświęcić chwilę i dokonać dobrego wyboru.
Wybór jest ogromny i warto wiedzieć czego szukamy. Na co zwracam uwagę?
- Z czego wykonany jest pojemnik. W domu najczęściej wybieram szklane pojemniki, ale nie odważyłam się zabierać takich pojemników w podróż, do pracy czy dać dziecku do szkoły. Wybieram tworzywa bezpieczne w kontakcie z żywnością. Bez obaw można wybierać wśród pojemników stalowych i z tworzyw sztucznych.
- Czy wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Nie jestem typem, który będzie kilka razy w tygodniu olejować czy robić inne cuda z pudełkiem.
- Gdzie jest produkowany pojemnik i czy spełnia normy.
- Czy pojemnik na zupę jest szczelny.
W przypadku większych pojemności zwracam uwagę, czy ma tzw. odpowietrznik, któy ułatwia otwieranie. - Warto zwrócić uwagę na kształt, pojemność – dostosować do użytkownika.
Atrakcyjną ofertę znajdziesz w sklepie garneczki, gdzie możesz wybierać w ofertach dostosowując je do własnych wymagań estetycznych oraz do posiadanego budżetu. Szukając produktów czy usług zawsze w pierwszej kolejności szukam, czy wśród polskich producentów jest jakiś produkt, który spełnia moje oczekiwania.
Moje 5 ulubionych pojemników na zupę!
Warto zwrócić uwagę na ofertę pojemników na zupę polskiej marki BranQ, który w mojej opinii spełnia wszelkie wymagania i jest bardzo przystępny cenowo. Korzystam z niego zarówno do zup czy dań z sosem na wynos jak i do różnego rodzaju owsianek czy kaszek w ramach drugiego śniadania. Pojemnik można myć w zmywarce i korzystać z mikrofalówki.
Kolejne w moim zestawieniu to pojemniki LunchPot Black+Blum. Zarówno te wersji pojedynczej, jak i dwa pudełka.
To bardzo praktyczny, bardzo pomysłowo zaprojektowany pojemnik na lunch. Górny pojemnik jest większy i można w nim swobodnie zmieścić dużą porcję zupy, sałatki, czy danie jednogarnkowe. Idealnie sprawdzi się na domową chińszczyznę czy coś indyjskiego.
W dolnej, mniejszej komorze świetnie przechowają się owoce, czy sałatka. Potrawy są całkowicie oddzielone. Całość spina się mocnym pasem materiałowym, który pozwala swobodnie przenosić pojemnik w jednej ręce.
Pojemnik można myć w zmywarce i podgrzewać w mikrofalówce. W komplecie znajduje się połączenie łyżki i widelca, co minimalizuje ilość zużywanego na sztućce miejsca i jednocześnie pozwala swobodnie zjeść każde danie.
3. Mamy także w swojej szufladzie pojemniki Sistema na zupę.
Kubek na zupę Sistema jest odporny na temperatury od -20 do +100 stopni Celsjusza. Pudełko na zupę sistema można używać w kuchence mikrofalowej. Lunchbox jest całkowicie wolny od szkodliwych dla zdrowia substancji.
Z pudełkiem Sistema mam jednak mały problem. Dwa z trzech, które posiadamy są szczelne i nic nie przecieka.
Jeden z nich jednak od początku przeciekał i można w nim zabierać tylko sałatki lub dania na wynos bez sosów.
4. Pojemniki LEKUE
Te pojemniki są z nami już dość długo i korzystamy z większej i mniejszej pojemności. Są szczelne więc spokojnie można wlać do nich zupę, chociaż u nas najczęściej zabieramy w nich musli, jogurty czy owsianki.
Pojemniki Lekue mają 400 i 600 ml i są dostępne w różnej kolorystyce.
5. Pojemniki MEPAL Ellipse
MEPAL Ellipse Nordic to prosty, dwukomorowy pojemnik plastikowy, który sprawdzi się do zabrania zupy. Możesz także wykorzystać do zabierania jogurtów, owsianek.
Można podgrzewać w mikrofalii i myć w zmywarce.
Jest dostępny w kilku pojemnościach więc można dobrać taki, jaki jest najbardziej dostosowany do naszych potrzeb. Są o pojemności 420 ml lub 700 ml i są szczelne, co jest niezbędne do zabierania płynnych czy półpłynnych posiłków.
Zupa na wynos – dobry pomysł na lunchbox
Zupa na wynos sprawdzi się idealnie jako posiłek w pracy. Ważne, aby wybrać dobry, sprawdzony pojemnik na zupę.
Wówczas każda zupa może być fantastycznym, pełnowartościowym posiłkiem poza domem.
Jeśli macie swoje sprawdzone pojemniki na zupę, który idealnie sprawdzi się na posiłek do pracy chętnie poznam coś innego.