Kulinarne, Lunchboxy, Obiady, Zupy

Przepisy na lunchbox
– zupy na wynos

27 stycznia 2019

Pudełko na wynos i jedzenie w lunchboxie to nasza codzienność. Każdego dnia przygotowuję pudełko z jedzeniem na wynos. Często wśród naszych dań na wynos znajdują się zupy. Przepisy na lunchbox do pracy i szkoły cieszą się dużą popularnością, a w ostatnim czasie wiele osób pytało, czy jemy zupy poza domem. 

Odpowiedź brzmi TAK. Jesteśmy zupomaniakami i zarówno my, jak i dzieci lubimy dobre, aromatyczne i smaczne zupy. Marianna nie zabiera lunchboxa do szkoły z zupą, bo obiad składający się z dwóch dań ma w szkole.

Moje doświadczenia z zabieraniem zupy do pracy pokazały, że pudełko na zupę to niezłe wyzwanie. Oczywiście można nosić zupę w słoiku po ogórkach, ale zdecydowanie lepiej smakuje z fajnego i szczelnego pudełka.

U nas sprawdziły się pojemniki LunchPot Black+Blum. Zarówno te wersji pojedynczej, jak i dwa pudełka.

To bardzo praktyczny, bardzo pomysłowo zaprojektowany pojemnik na lunch. Górny pojemnik jest większy i można w nim swobodnie zmieścić dużą porcję zupy, sałatki, czy danie jednogarnkowe. Idealnie sprawdzi się na domową chińszczyznę czy coś indyjskiego.
W dolnej, mniejszej komorze świetnie przechowają się owoce, czy sałatka.
Potrawy są całkowicie oddzielone.
Całość spina się mocnym pasem materiałowym, który pozwala swobodnie przenosić pojemnik w jednej ręce.
Pojemnik można myć w zmywarce i podgrzewać w mikrofalówce.
W komplecie znajduje się połączenie łyżki i widelca, co minimalizuje ilość zużywanego na sztućce miejsca i jednocześnie pozwala swobodnie zjeść każde danie.

zupa na wynos
zupa na wynos

Mamy także w swojej szufladzie pojemnik Sistema.
Kubek na zupę Sistema jest odporny na temperatury od -20 do +100 stopni Celsjusza. Pudełko na zupę sistema można używać w kuchence mikrofalowej. Lunchbox jest całkowicie wolny od szkodliwych dla zdrowia substancji.

Można wybierać w różnych kolorach 🙂

zupa na wynos

Z pudełkiem Sistema mam jednak mały problem. Dwa z trzech, które posiadamy są szczelne i nic nie przecieka. Jeden z nich jednak od początku przeciekał i można w nim zabierać tylko sałatki lub dania na wynos bez sosów.

zupa na wynos

Zupa na wynos – przepis na lunchbox

zupa na wynos
zupa na wynos

Zupa na wynos sprawdzi się idealnie jako posiłek w pracy. Ważne, aby wybrać dobry, sprawdzony pojemnik na zupę. Wówczas każda zupa może być fantastycznym, pełnowartościowym posiłkiem poza domem.

Jeśli macie swoje sprawdzone pojemniki na zupę, który idealnie sprawdzi się na posiłek do pracy chętnie poznam coś innego.

POLECANE WPISY