Mama

5 sytuacji kiedy nie odbieram telefonu

4 października 2017
telefon do mamy

Kolejny wieczór spędziłam bez telefonu. Dziś nie był ważny żaden telefon do mamy. Przez ponad dwie godziny byłam poza zasięgiem. Zwyczajny wieczór spędzałam z dzieciakami. Graliśmy w planszówki. Marianna ma ostatnio ogromną chęć grania w warcaby, chińczyka, etc. Bardzo mnie to cieszy. Uczy się logicznego, strategicznego myślenia.

Czasami w pogodni tego świata chcę za dużo.

Chcę posprzątać dom, chcę pobawić się z dziećmi, przeczytać książkę, pójść z mężem do kina. Chcę…

Ostatnie dni, wydarzenia i sytuacje życiowe pokazują, że trzeba zwolnić. Życie nie jest dane nam na stałe. To nie pakiet bez limitu. Warto cieszyć się i celebrować każdą chwilę. Dzieci tak szybko rosną. Niedawno jeszcze Antoś był w brzuchu, dom w planach, a zaraz potem pies i ogród.

Bycie mama jest pracą w pełnym wymiarze czasu. Ta praca nigdy się nie kończy, a z dzieciakami spędzamy w tygodniu tylko wieczory. Odbieranie telefonów podczas naszego wspólnego czasu jest zdecydowanie na samym dole listy priorytetów. Chcę czerpać jak najwięcej z naszej miłości. Dzwonię do swojej mamy i chcę, aby moje dzieci zawsze wiedziały, że telefon od nich zawsze odbiorę. Są jednak takie okoliczności, że jestem dla nich i nie ważny jest kto dzwoni na telefon do mamy.

 

Moje 5 sytuacji, kiedy nie odbieram telefonu

 1. Dobrze się bawię z dziećmi i nie zamierzam tego przerywać.basia i basen telefon do mamy
 2. Telefon znalazł innego właściciela, który oznajmił, że świat się skończy jeśli nie dokończy kolejnego odcinka bajki.
 3. Nie możesz znaleźć telefonu i wcale nie szukasz 🙂 Zwyczajnie nie chce mi się z nikim gadać.telefon do mamy
 4. Dziecko wreszcie zasnęło, a ja mogę napić się ciepłej kawy. To bezcenna chwila.telefon do mamy
 5. Jestem zmęczona do granic możliwości. Czasami bywam zbyt zmęczona, aby otworzyć usta.telefon do mamy

Kiedy pozwalasz sobie i innym na nie odbieranie telefonu?

Macie jakieś określone okoliczności, kiedy nie ruszy Cię żaden telefon i pozwolisz sobie na nie odbieranie telefonu?

 

POLECANE WPISY

 • hahaha – znam wszystkie 😉 U mnie zdarza się, że telefon odbiera młodszy syn, bo akurat ogląda coś na YT 😀

 • Magda

  Bardzo ciekawy artykuł! Ja zawsze odbieram telefon, bo zawsze boję się, że to może być coś ważnego lub ktoś może mnie potrzebować. Nawet jeśli wcale nie mam siły na rozmowę… Chyba czas to zmienić 🙂

 • Super dzieciaczki

  Do mnie dzwonią tylko w ważnych sprawach, bo jest ogólnie wiadome, że nie lubię gadać przez telefon.

 • 🙂 Nic dodać nic ująć. Ja staram się nie odbierać najczęsciej wtedy jak spędzamy czas sami z mężem, bo moja mała jest jeszcze na etapie kiedy uwielbia robić “halo halo” do telefonu 😉

 • Klaudia Kałążna

  Ja nie odbieram telefonu, kiedy pracuję. Po prostu wynoszę go do innego pokoju albo ustawiam tryb samolotowy. Generalnie staram się sprawdzać telefon jakieś maksymalnie dwa razy w ciągu dnia (chyba, że czekam na ważna wiadomość lub mam zaplanowaną rozmowę). Wychodzę z założenia, że nie mogę stać się niewolnikiem przedmiotów (i innych ludzi) a telefon ma służyć mi a nie ja jemu. Jeżeli to coś, ważnego, to jest jeszcze przecież wiadomość sms, poczta głosowa, mail itd.

 • Jedyne rozmowy telefoniczne, które zawsze odbieram, to od męża i rodziców. Mam z nimi też umowę, że jak cos mega ważnego i jeśli ja nie odbiorę, to maja napisać smsa. A jeśli chodzi o inne, to najczęściej popołudniu tak po 17:00 i w weekend w ogóle nie odbieram, tylko oddzwaniam w poniedziałek. Bardzo nie lubię rozmawiać przez telefon.

 • Monika (mama na całego)

  Ja dokładnie w tych samych sytuacjach, co Ty, ale również, kiedy jestem zajęta, np. czytam, oglądam ciekawy program, film, gapię się w facebooka, piszę coś, odpowiadam na maila….A tak w ogóle to nie odbieram, ponieważ mam ściszony głos w telefonie i nigdy nie słyszę, jak dzwoni 🙂

 • To zacne tak “zgubić” telefon, niestety dzisiaj bez telefonu czujemy sie jak bez ręki. Ale zazdroszczę 🙂

 • Najbardziej spodobał mi się pkt 2. Aż mi poprawiłaś humor :). Ja staram się nie przywiązywać do telefonu. W domu leży gdziekolwiek, czasem nawet nie zauważam, że nie włączyłam dżwięku po pracy.

 • Uf dobrze że do mnie prawie nikt nie dzwoni hahaha. Moim problemem jest korzystanie nalogowe z Internetu w telefonie…

 • Jak obiecam córce chwile tylko dla niej, jak mam dość świata i potrzebuje spokoju 🙂

 • mój telefon cicho dzwoni. ( spowodowane jest to zbyt dużą eksploatacją tegoż urządzenia).. niestety często go nie słyszę czasami syn specjalnie nie odbiera bo gra. Do mnie telefon rzadko dzwoni więc nie mam tego problemu 😛

 • Karolina Jarosz Bąbel

  Od kiedy ma dziecko mój telefon jest ciągle wyciszony 😉

 • W dni wolne nie odbieram telefonu służbowego.
  Także, gdy przychodzi pora usypiania, moje telefony są wyciszone.