Kulinarne

Grill Weber na lata, nie tylko na lato

25 lipca 2021
grill weber mięso z grilla

Grillowanie to fantastyczny początek dla miłych, towarzyskich spotkań i rozmów do rana. Już dawno grill przestał mi kojarzyć się z kiełbasą czy kaszanką szybko owędzoną na grillu. Wielokrotnie przekonałam się, że zgrillować można prawie wszystko i warto pozwolić sobie na szalone pomysły, bo wychodzą pyszne dania.

Ostatnio miałam okazję uczestniczyć w fantastycznym spotkaniu, podczas którego przygotowałyśmy przepyszne dania z grilla i dobrze się bawiłyśmy. Był to doskonały czas na babskie grillowanie, zgodnie z hasłem spotkania #Crushingstereotypes

Podczas spotkania zorganizowanego przez markę Weber chciałyśmy pokazać, że korzystając z grilla można zaserwować coś więcej niż popularną kiełbasę, karkówkę czy kaszankę. Jestem przekonana, że udało nam się zaskoczyć degustatorów, a my przede wszystkim dobrze się bawiłyśmy.

Poniżej nasze propozycje. Ja jestem przekonana, że te dania mogą zagościć na eleganckich przyjęciach i podczas domowego grill party. Grillowanie może być pełne barw, smaku i bardzo kobiecie. A na grillu można zrobić focaccię, chleb, pizzę, dania z woka, a nawet gofry z owocami.

Grill Weber – sezon na grilla nie tylko w ogrodzie

Warzywa z grilla pojawiają się u nas coraz częściej. Nie robiłam jednak nigdy tak pysznego kalafiora, którego zaserwowoała nam Głodna Dorota. Jeśli chcecie skosztować pysznego steka z kalafiora to Dorota podzieliła się przepisem u siebie na profilu. Sprwdźcie koniecznie, bo to jest kulinarna rozkosz 🙂

Przepis na stek z kalafiora znajdziecie TUTAJ

stek z kalafiora sałatka z bobu

Madameedith przygotowała soczyste krewetki z mango z azjatyckim sosem. Krewetki były zgrillowane na grilu elektrycznym i przyznam, że dawno nie jadłam tak pysznie przygotowanych krewetek z grilla.

Coraz większą miłością pałam ostatnio też do grilla elektrycznego. Oferta elektrycznych grilli Weber jest ciekawa, a przede wszystkim, co udało mi się sprawdzić podczas spotkania, grillowane potrawy wychodzą wyśmienite.

grillowane krewetki

Moje danie, aromatyczne kofty z mięsa z indyka z cukinią było przygotowane na grillu węglowym. Był ogień, zarówno w sercach, jak i na grillu 🙂

grill weber

Podczas naszych grillowych zmagań miałyśmy oczywiście najlepszego nauczyciela, czyli grillmastera Kacpra, który dzielił się wiedzą i wspierał na każdym kroku.

grillowane mięso z grill weber

A kofty serwowałam z salsą ze świeżych warzyw. Jeśli lubicie pyszne i aromatyczne sałatki do grilla koniecznie sprwadźcie także moje wcześniejsze sałatkowe propozycje.

TUTAJ znajdziesz najlepsze sałatki do grilla

kofty z grilla

Grille gazowe Weber posiadające system GBS zaskoczyły chyba każdą z nas podczas warsztatów. Jeden specjalny ruszt z wymiennym środkowym elementem sprawia, że w kilka chwil grill zamienia się w gofrownicę, kociołek Dutch Oven, kamień do pizzy, żeliwną patelnię czy wok. Takie grillowanie staje się niezłą podróżą kulinarną.

Agata, z bloga Agatagotuje, przygotowała obłędne Stir fry z wokka. Tak, to wszystko z grilla. Grill Weber znów nas zaskoczył. Pyszne kolorowe danie pełne warzyw. W sumie można zrobić czyszczenie lodówki i mamy wyśmienite danie. Lubię takie rozwiązania.

danie z woka grill weber

Wisienką na grillowym torcie były gofry przygotowane przez Anię z Jedz.pysznie. Pyszne gofry podane z grillowanymi brzoskwiniami i jogurtem.

gofry z grila

 

Czas podczas spotkania z marka przy grillu minął zdecydowanie za szybko. Ja po raz kolejny spojrzałam na dania z grilla z zupełnie innej perspektywy mając na uwadze możliwości sprzętów. Na pewno będziemy dalej eksperymentować w domu. Zachęcam Was także do grillowych eksperymentów 🙂

*wpis powstał we współpracy z marką Weber

POLECANE WPISY