Kulinarne

Japoński wieczór w Izumi sushi

27 lutego 2013
Izumi sushi – magiczne i cudowne miejsce na mapie Warszawy. Dzisiejszy wieczór spędziłam w przemiłym towarzystwie poznając tajniki kuchni japońskiej oraz różnorakie zwyczaje kultury japońskiej związane z jedzeniem. Miałam tę przyjemność wzięcia udziału w warsztatach prowadzonych przez Alicję Than i Mistrza sushi – Alon Than. Prawdę mówiąc to po ich zakończeniu jedno co mi  się  cisnęło na usta to CUDNIE!

Wnętrza, w których zostały zorganizowane warsztaty, cała organizacja, podejście prowadzących do naszego braku pojęcia i czasami wręcz zwykłej ignorancji do tradycji japońskiej.
Mistrz Alon pięknie opowiadał o przygotowywaniu sushi, przygotowywał je szybko, wręcz majestatycznie i z ogromną precyzją. Alicja opowiadała różne niuanse związane z przygotowywaniem japońskich potraw jak i z ich spożywaniem.

izumi sushi

W tym wszystkim było widać pasję i miłość do tego o czym opowiadała.

Po krótkim wstępie Mistrz Alon z Izumi sushi przygotował zupę miso shiru. Zaskoczeniem był dla mnie czas jej przygotowania. Nie patrzyłam na zegarek, ale chyba zmieścił się w ok 10 minutach, a efekt był zniewalający. Cieszy mnie fakt, że otrzymaliśmy przepis na tę zupę, bo podejrzewam, że zagości wkrótce na naszym stole 😉

Kolejną potrawą przygotowywaną przez Mistrza Izumi sushi był Kurczak teriyaki. Oczywiście przepis na ten sos nie legnie w czeluściach szuflady. Mam już kilka pomysłów na jego wykorzystanie.

Po przygotowaniu kurczaka teriyaki nadszedł czas na naukę przygotowywania sushi 🙂

../media/zdjecia_postow/dsc01010.JPG

Ten wieczór przyniósł mi także inne odkrycie, cudowny smak wina śliwkowego. Po zakończonych warsztatach nie omieszkałam nabyć ten trunek, aby po powrocie do domu spożyć wraz z małżonkiem i babcią Pierworodnej wraz z samodzielnie przygotowanym sushi 😉

Dziękuję za ten wieczór wszystkim tym, którzy pomogli mi się tam znaleźć 🙂 Dobrej nocy…

../media/zdjecia_postow/dsc01003.JPG

p.s. 
jeszcze jeden plus i news tego wieczoru – babcia Pierworodnej rozsmakowała się w sushi 🙂

POLECANE WPISY