Dziecko, Kulinarne

Warsztaty kulinarne dla dzieci w Szkole na Widelcu – dlaczego warto

14 lutego 2018
warsztaty kulinarne dla dzieci

W weekend, gdy Marysia trzymała w ręku ostry nóż i z zacięciem kroiła kalafior na zupę, przypomniałam sobie Jej pierwsze samodzielnie pokrojone warzywo. To były pomidorki koktajlowe na warsztatach kulinarnych dla dzieci prowadzone przez Fundację Szkoła na Widelcu.

Wówczas byłam z Niej dumna, że nie mając 3 lat doskonale kroiła warzywa. Podobnie było wczoraj, gdy zabrała się za krojenie suszonych śliwek do ciastek.

Wiecie dlaczego to piszę? Gdyby nie warsztaty ciągle uważałabym, że to jeszcze za wcześnie na samodzielne krojenie. Nóż w ręku dziecka?

warsztaty kulinarne dla dzieci szkoła na widelcu

warsztaty kulinarne dla dzieci szkoła na widelcu

Po co warsztaty kulinarne
dla dzieci?

Wspólnie robiłyśmy różne rzeczy w kuchni i od zawsze dzieci miały w niej szczególne miejsce. Jednak trudno było mi podjąć decyzję, co do samodzielnego krojenia. Zresztą, jak się potem okazało to często obawy rodziców ograniczają dzieci w kuchni 🙂

Nadal dzieciaki chętnie szaleją w naszej domowej kuchni i nadal chętnie uczestniczą w różnych warsztatach kulinarnych skierowanych do dzieci. Z każdych wynoszą jakąś cenną lekcję. Jednym razem jest to czas dobrej zabawy, innym do zabawy dokładana jest cegiełka edukacji.

Kiedy nasze dzieci opowiadają z przejęciem swoim kolegom i koleżankom o tym, co robili, co jedli i co wprowadzili do naszego domowego menu to dzieciaki zazdroszczą. Ostatnio Marysia wybrała się na warsztaty Fundacji Szkoła na Widelcu nie tylko z bratem, ale i ze swoimi przyjaciółkami.

warsztaty kulinarne dla dzieci szkoła na widelcu

warsztaty kulinarne dla dzieci szkoła na widelcu

Nie wierzę w tłumaczenia rodziców, że nie mam czasu, że dziecko jeszcze za małe, że … coś tam.

Obserwując nasze dzieci i dzieci znajomych widzę, że warto dziecku pozwolić na rozwój ♥

Gdzie warto się wybrać
na warsztaty kulinarne dla dzieci

Wiem, że barierą może być fakt, że trzeba zapłacić za warsztaty dla dzieci. Jeśli mieszkasz w Warszawie mam dla Ciebie gotowe rozwiązanie: Warsztaty Szkoły na Widelcu w Arkadii. Co tydzień wspaniali ludzie z Fundacji prowadzą zajęcia dla dzieci.

warsztaty kulinarne dla dzieci szkoła na widelcu

warsztaty kulinarne dla dzieci szkoła na widelcu

Edukują najmłodszych, aby nauczyć ich dobrze jeść i zarażać miłością do dobrego, zdrowego jedzenia. Każde spotkanie to nowy temat jedzeniowy.

„Arkadia na widelcu” to innowacyjny i długofalowy projekt, mający na celu wzmocnienie prozdrowotnych postaw u dzieci i ich rodziców. Podczas spotkań uczestnicy poszerzają swoją wiedzę dotyczącą prawidłowego żywienia i ogólnie pojętego zdrowego stylu życia, a wszystko to w miłej i rodzinnej atmosferze. Pokazujemy, że gotowanie może być łatwe i przyjemne. Udowadniamy również, że zdrowe jedzenie może być smaczne. Każde spotkanie skupia się wokół jednego tematu przewodniego, np. konkretnego warzywa lub owocu.

Rejestracja na warsztaty odbywa się poprzez formularz zgłoszeniowy on-line na stronie www.grandkitchen.pl (który dostępny jest od poniedziałku do czwartku) lub w Punkcie Rejestracji w Arkadii w dniu warsztatów.
Warsztaty odbywają się w każdą sobotę o godz. 12:00, 13:30, 15:00 i 16:30. Są one przeznaczone dla dzieci  od 5 do 16 roku życia, w każdych warsztatach może wziąć udział max. 12 osób

Podczas warsztatów dzieci poznają produkty wszystkimi zmysłami. Mogą pytać, dotykać, wąchać, a przede wszystkim dobrze się bawią. Godzina mija bardzo szybko, a dzieciaki zaraz pytają, czy przyjedziemy na następne ♥

warsztaty kulinarne dla dzieci szkoła na widelcu

warsztaty kulinarne dla dzieci

warsztaty kulinarne dla dzieci

 

Jeśli jesteś spoza Warszawy poszukaj warsztatów w swojej okolicy. Możliwe, że znajdziesz ciekawe warsztaty kulinarne dla dzieci.

Warsztaty kulinarne dla dzieci to jedna z form edukacji dzieciaków na temat dobrego jedzenia. Dzięki takim spotkaniom dzieci widzą, że nie tylko u nas w domu je się warzywa, owoce i samodzielnie przygotowane słodkości.

To, że na warsztatach zawsze jest komplet świadczy o tym, że rodzice dostrzegają potrzebę edukacji dzieciaków. Aktualnie można skorzystać z zapisów na warsztaty o zimowych witaminach 🙂

Dzieciaki po każdych warsztatach otrzymują dyplom oraz wkładkę do segregatora z przepisami.

Jeśli znacie inne takie kulinarne inicjatywy dzielcie się nimi w komentarzach. Innym będzie łatwiej je znaleźć i skorzystać 🙂

warsztaty kulinarne dla dzieci szkoła na widelcu

 

Zdjęcie tytułowe pochodzi ze strony www.szkolanawidelcu.pl

 

 

 

POLECANE WPISY