Dziecko, Kulinarne

Jedz tak, jak ten, którym chcesz być i spełniaj marzenia

16 lutego 2017
Jedz tak, jak ten, którym chcesz być Edeka

Jedz tak, jak ten, którym chcesz być.

Jedzenie może być błogosławieństwem bądź przekleństwem. Możesz je celebrować, bądź zwyczajnie wrzucać je w siebie, nie zastanawiając co, skąd i jak jesz. To, co ważne Twój sposób oraz jakość spożywanych posiłków jest wzorem dla dzieci, które obserwują Cię każdego dnia.

Jedz tak, jak ten, którym chcesz być
– przesłanie EDEKA

Wczoraj na FB podzieliłam się z Wami rewelacyjnym spotem niemieckiej sieci sklepów handlowych EDEKA, w którym dosadnie przedstawiono, jaki wpływ na nasze osiągnięcia i realizację marzeń ma to, co i jak jemy oraz jaki tryb życia prowadzimy.

Spot ten w sposób jedyny w swoim rodzaju przedstawia to, o czym wielokrotnie mogliście ode mnie usłyszeć/przeczytać.

Jedzenie jest dla nas, dla ludzi, ale nie powinno nas ograniczać. Autorzy reklamy pokazują, że nawet mała zmiana może przynieść wymierne korzyści dla naszego zdrowia. Wiem, to po sobie. Dziś trudno mi sobie wyobrazić słodką kawę. Piję bez cukru, co jeszcze niedawno było nierealne. To był mój pierwszy mały krok w ograniczaniu cukru w jedzeniu.

 

Wybierajmy świadomie nasze posiłki i uczmy tego nasze dzieci. To, co dziś znajdą na swoim talerzu zaprocentuje w ich życiu. Warto uczyć je jedzenia warzyw. Nie pozwólmy, aby były pasione, aby ich posiłek był szarą, przemysłową masą, którą one za chwilę także się staną. Świadomy wybór tego, co znajduje się na naszych talerzach, edukacja najmłodszych w podejmowaniu decyzji żywieniowych już od najmłodszych lat, to ważny krok w kierunku świadomych wyborów większej wagi. Wyborów, które mogą zaważyć na ich życiu. Nie bójmy się iść pod prąd by realizować własne marzenia. Czasami warto poszukać rozwiązań wokół siebie i nie bać się wyrwać z przyzwyczajeń, być innym. Wbrew pozorom takie zachowanie może dać szczęście. Warto także zwracać uwagę, co nasze dzieci, a także my sami jemy jako tzw. przekąski w podróży. 

 

Takie jest też przesłanie tego klipu, który od wczoraj promuje EDEKA: „Jedz tak, jak ten, którym chcesz być”. Dzięki temu klipowi EDEKA zachęca do zdrowego żywienia, a bajkowe miasteczko i chłopiec o imieniu Eatkarus ma być tylko sposobem, na pokazanie nam Klientom, nam rodzicom, jak często nieświadomie krzywdzimy sami siebie i najbliższych.

 

POLECANE WPISY