Dziecko, Kulinarne, Lunchboxy

Przekąski dla dzieci w podróży

6 lipca 2018
przekąski dla dzieci w podróży

O tym, że warzywa i owoce są zdrowe i warto je podawać dzieciom mówią wszyscy wokół. Dziś już większość pediatrów zaleca podanie warzywa, jako pierwszego posiłku podczas rozszerzania diety.
Mamy dostęp do ogromnej wiedzy i wielu rodziców rzeczywiście z niej korzysta, a inni przechodzą obok niej obojętnie lub wręcz z dziwnym nastawieniem, że to niemożliwe, że warzywa i owoce mają taką moc.

Ostatnio podczas rozmowy z mamą usłyszałam, że wszystko pięknie, ale życie weryfikuje podejście do żywienia dzieci i nie zawsze można sobie pozwolić na realizację postanowień.


Pewnie, że nie jest idealnie i nie zawsze dziecko chce zjeść marchew czy rzodkiewkę, bo ma gorszy dzień. Trzeba jednak próbować i metodą małych kroków osiągać sukces, aż dziecko samo będzie się domagać warzyw jako przekąski, owoców świeżych lub suszonych, jako słodycz, a mleko lub jogurt będą doskonałym napojem.

Serio, to jest możliwe ☺

Dziś mam dla Was propozycję gotowych zestawów do zabrania z dziećmi podczas wakacyjnych wędrówek, bo o ile podczas roku szkolnego nasze warzywno owocowe zmagania wspiera rodziców „Program dla szkół”, to w wakacje musimy sobie radzić sami.
O ile Program, który wspiera naukę zdrowych nawyków żywieniowych wśród uczniów i dzięki niemu kilka razy w tygodniu dzieciaki otrzymują bezpłatnie owoce, warzywa oraz mleko i przetwory mleczne podczas zajęć w szkole, to wakacje i zajęcia pozalekcyjne to nasza robota.
Chrumas wraz ze swoimi przyjaciółmi: Ucholem, Meee i Miau pokazuje dzieciom wartość płynącą z prawidłowego żywienia. Fajnie wesprzeć się tym zabawnym stworkiem podczas rozmów z dziećmi. Zaproponować wspólne obejrzenie bądź przeczytanie Pamiętników Chrumasa.

Przekąski dla dzieci w podróży
pełne warzyw i owoców

1. To, co najprościej i najszybciej spakować do pudełka, czyli lunchbox z warzywami na raz.

  • Jabłka pokrojone w ćwiartki. Warto wybierać twarde odmiany
  • Rzodkiewka
  • Pomidorki koktajlowe
  • Kalarepa, rzepa, marchewka pokrojone w słupki

Uwierzcie mi, że taki zestaw możecie przygotować nawet w hotelu ☺ Warto zabrać tylko z sobą pojemnik na przekąski wyjeżdżając na wakacje.

My taki zestaw zabraliśmy na wycieczkę w góry.

2. Babeczki warzywne, czyli trochę wysiłku przed podróżą

3. Warzywny makaron


Wystarczy marchew lub cukinia i mamy pyszne danie na wynos.
U nas prym wiedzie makaron z sosem z orzechów.

4. Owocowe kulki mocy

5. Mieszanka świeżych lub suszonych owoców

Pamiętaj, że bakalie to idealna przekąska zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

Przekąski dla dzieci w podróży

Przekąski dla dzieci w podróży
Nasze dzieciaki chętnie sięgają po takie propozycje, bo my jemy razem z nimi i jest to naturalna propozycja w ich jadłospisie. Coś czuję, że i Chrumas chętnie sięgnąłby po takie pyszności.

Zabieracie warzywa i owoce w podróż lub na spacer? Wasze dzieci jedzą bakalie?

POLECANE WPISY