Kulinarne, Makarony, Obiady

Światowy Dzień makaronu – 25 października

22 października 2016

Zapraszam Was do Święto Makaronu ♥ w światowy dzień makaronu. Uwielbiam go w każdej postaci. Nie wyobrażam sobie bez niego życia 🙂 Zresztą nie tylko ja. Nasze dzieciaki są w stanie zajadać się samym makaronem. Takie proste ugotować opakowanie makaronu i sprawa załatwiona. Jeśli dodam odrobinę warzyw to uczta na 100%. Dzień makaronu obchodzimy w tym roku szczególnie.

Z dzieciństwa pamiętam, jak w moim domu rodzinnym mama gniotła ciasto na makaron. Potem kroiła, a ja uwielbiałam mieszać małymi rączkami świeży makaron w misce. Dziś mama robi makaron jedynie ma Wigilię i koniecznie z tzw. kłosami. Taka regionalna tradycja. 

Samodzielnie udało mi się już kilka razy zrobić makaron i był pyszny, ale zazwyczaj korzystam już z gotowego makaronu. Czytając różne publikacje byłam zaskoczona, że makaron wcale nie został wynaleziony we Włoszech, a w Chinach.

Dziś kilka naszych ulubionych przepisów. Wszystkie sprawdzone przez dużych i małych wielbicieli pasty 🙂 Mam nadzieję, że zainspirują Was do uczczenia święta makaronu.

Bavette z cukinią na światowy dzień makaronu.

Makaron z cukinią, miętą i cytryną

światowy dzień makaronu

Makaron z sosem śmietanowym

makaron z sosem

Sałatka z makaronem

światowy dzień makaronu

Makaron z tuńczykiem i rukolą

światowy dzień makaronu

Spaghetti poveraccio

światowy dzień makaronu

Dorsz w pesto na orecchiette 

światowy dzień makaronu

Orecchiette z pulpecikami dla dzieci 

światowy dzień makaronu

 Makaron z brokułem i łososiem

światowy dzień makaronu

 

światowy dzień makaronu

U nas tegoroczne święto także będziemy obchodzić w towarzystwie makaronu. Nie mam jeszcze sprecyzowanego menu. Może macie jakieś przepisy, które koniecznie powinnam sprawdzić? Chętnie poznam coś nowego 🙂 Zapraszam Was do świętowania w Światowy Dzień Makaronu.

 

 

POLECANE WPISY