Dziecko, Kulinarne, Przekąski

Zdrowe słodycze dla dzieci

30 grudnia 2018

Dziś czeka na Ciebie kilka smacznych propozycji na zdrowe słodycze dla dzieci i dorosłych. Kiedy udaje mi się przekonać rodzica do przygotowania lunchboxa dla dzieci do szkoły pojawia się temat słodyczy.

Odkąd Marianna zaczęła zabierać każdego dnia swoje pudełko z jedzeniem do szkoły i opowiadała po powrocie, że dzieci mają w lunchboxach słodkości było to dla mnie zaskoczeniem.

Jako rodzic wiemy, że cukier nie pomaga w nauce. Wręcz może ją utrudniać, gdy na przykład nauczyciel musi opanować grupę przecukrzonych maluchów. Dzieci są pełne energii i na pewno nie są nastawione na naukę.

Wiem jednak, że dzieci lubią słodkości i staram się proponować im smaczne i zdrowe słodycze, które można wspólnie z dziećmi przygotować w domu.

Zdrowe słodycze dla dzieci

Kulki mocy to smaczna, zdrowa przekąska, która idealne sprawdzi się jako zamiennik popularnych słodyczy. To wartościowe, pełne bakalii zdrowe słodycze, po które sama chętnie sięgam. Zresztą w większości zrowych słodyczy wykorzystuję bakalie i wystrarczy zacząć je podawać dzieciom, a zaczną je traktować jako smaczną i zdrową przekąskę. U nas tak to właśnie jest.

zdrowe słodycze

U nas przygotowujemy dwa rodzaje kulek mocy. Są to:

1. Kulki mocy z morelami, orzechami

zdrowe słodycze

2. Kulki mocy z daktylami, karobem i pestkami słonecznika.

zdrowe słodycze

3. Kulki kokosowe, czyli domowe rafaello

domowe rafaello

4. Bounty, czyli kokosowe batoniki
w czekoladzi
e

bounty zdrowe słodycze

5. Kokosanki

zdrowe słodycze kokosanki

6. Babeczki z owocami 

zdrowe słodycze

7. Bananowy chlebek czekoladowy

8. Ciastka owsiane

ciastka owsiane z bakaliami zdrowe słodycze

9. Ciastka owsiano – orzechowe

ciastka owsiane - zdrowe słodycze

10. Domowa nutella

11. Kulki mocy bez pieczenia 
z pieczonymi nerkowcami

zdrowe słodycze

12. Kulki mocy bez glutenu
– marchewkowe bez orzechów

kulki mocy bez glutenu

Powyższe propozycje to tylko kilka sprawdzonych przepisów po które sięgamy. Co ważne należy pamiętać, że takich słodyczy też nie można jeść bez ograniczeń.

To zdrowe przekąski, zdrowe słodycze, ale to nadal słodycze i my unikamy ich w posiłkach do szkoły. Wyjątkiem są kulki mocy.

Warto sięgnąć właśnie po zdrowe słodycze przygotowując urodziny czy inną uroczystość dla dzieci. Nauczyć, że słodycze to nie codzinny posiłek. Do naszych zdrowych przekąsek warto wykorzystać warzywa, bo aż trudno mi uwierzyć, że 75% dzieci w Polsce je warzywa rzadziej niż każdego dnia. Natomiast po słodycze każdego dnia sięga co trzecie dziecko w Polsce.

Czekam na Wasze propozycje sprawdzonych słodkości w zdrowszej wersji 🙂

Kiedy wybieracie się z wizytą do dzieci warto pomyśleć o małym upominku, który nie będzie słodyczem ze sklepu. Poniżej propozycja, którą przygotowały same dzieci.

POLECANE WPISY